A szakemberek tájékoztatása szerint a helyszínen hat darab, 75 milliméteres kaliberű lövedéket találtak, amelyek a második világháború idejéből maradhattak vissza. A területen dolgozók helyesen jártak el: azonnal értesítették a hatóságokat a 112-es segélyhívón.
A kiérkező tűzszerészek rövid időn belül biztosították a helyszínt, majd biztonságos körülmények között elszállították a robbanóeszközöket. A hatástalanított lőszereket egy későbbi, speciális művelet során fogják megsemmisíteni.
A hatóságok ismét felhívták a figyelmet arra, hogy a fel nem robbant lőszerek komoly veszélyt jelentenek, ezért azokkal kapcsolatban szigorúan be kell tartani az alábbi biztonsági előírásokat.
Tilos:
- a lőszerek kézzel vagy bármilyen eszközzel történő megérintése;
- a földben vagy a felszínen talált robbanótestek mozgatása vagy ütögetése;
- a lőszerek tűzbe dobása;
- a gyújtószerkezetek vagy egyéb alkatrészek szétszerelése;
- a gyermekek számára hozzáférhetővé tenni az ilyen tárgyakat;
- a lőszerek felemelése, szállítása vagy lakóhelyiségekbe vitele.
A szakemberek hangsúlyozzák: már egy kisebb elmozdítás is robbanást idézhet elő. Amennyiben bárki feltételezett robbanótestet talál, azonnal értesítse a hatóságokat a 112-es segélyhívón.

