Japán sztrájkba léptek a Béke – Románia az első frakció szenátorai

A Béke – Románia az első frakció szenátorai japán sztrájkba léptek – közölte hétfőn Dorin Petrea frakcióvezető bejelentését az Agerpres.

A szenátor elmondta, a frakció tagjai fehér karszalagot viselnek és nem fogják megszavazni a kormány sürgősségi rendeleteit.

Petrea szerint ezzel a gesztussal fejezik ki tiltakozásukat az ellen, hogy az országot túlnyomórészt sürgősségi kormányrendeletekkel kormányozzák. Ez nem normális, nem a kormány feladata a törvényhozás, hanem a parlamenté” – hangsúlyozta az ellenzéki politikus.

Hozzátette, a frakció tagjai jelen lesznek a sürgősségi kormányrendeletek vitáján és a szavazáson, de nem fognak szavazni.

A szenátor a kormány katalógusával jelent meg hétfőn a plénumban, és kifejtette, egyelőre a kabinet minden minisztere bukásra áll, és Ilie Bolojan miniszterelnöknek is 3-as az osztályzata.

Hozzátette, egyszerű indítványokat nyújtanak be akárhányszor a kormány miniszterei hibákat követnek el, mert azt akarják, hogy a kormány tagjai a parlamentben adjanak magyarázatot, mivel az emberek szenvednek ennek a katasztrofális kormányzásnak a következményeitől.

Azt is közölte, hogy a következő egyszerű indítványuk Dragoș Pîslaru beruházásokért és uniós projektekért felelős miniszter ellen irányul.