Ismét utcára vonultak csütörtök este a kolozsvári egyetemi hallgatók, és levágott ösztöndíjaikat követelték vissza. Sok diák komoly anyagi gondokkal küzd, egyesek azt fontolgatják, hogy emiatt otthagyják az egyetemet. Méltánytalannak tartják, hogy az oktatásban is megszorításokra került sor, és Daniel David tanügyminiszter lemondását követelik.
A tüntetés a BBTE Földrajz Karától indult, innen vonultak a prefektúrához. A diákok nemcsak az ösztöndíjak visszaállítását, hanem ezek növelését követelték, továbbá ingyenes közlekedést a vasúton. Hasonló megmozdulásokat más nagyvárosokban is meghirdettek.
A kolozsvári diákszervezetek bejelentették: csatlakoznak a törvényszék előtt az esti órákban zajló igazságügyi tiltakozáshoz. A hallgatók transzparensekkel és jelszavakkal követelték a tisztességes oktatást és a független igazságszolgáltatást.
Borítókép: cluj24.ro

