Pegasus légitársaság: 100 eurós menettérti jegy Isztambulba

Kisgyermekes családok is érdeklődnek az új járat iránt (Nicu Cherciu felvétele)
Heti három alkalommal repülhetünk Kolozsvárról a török metropoliszba – jelentette be a Kolozsvári Nemzetközi Repülőtéren tartott keddi sajtótájékoztatóján Burcu Ardali, a Pegasus légitársaság képviselője.

Hozzátette: tudatában vannak annak, hogy a vetélytárs, a Turkish Airlines heti kilenc járata komoly kihívást jelent számukra, ám ők más közönséget céloznak meg. Kijelentette: a légitársaság új generációs Airbus A320, A321 és Boeing 737-es repülőgépeket használ. 

„Heti három járatot, keddenként, csütörtökönként és szombatonként indítunk gépet az Isztambul ázsiai részén található Sabiha Göcken repülőtérre. Innen 53 ország 146 célállomása érhető el” – mondta Burcu Ardali. 

Ugyanakkor David Ciceo, a kolozsvári repülőtér vezérigazgatója kijelentette: a járatindítás stratégiai fontosságú a kolozsvári légikikötő számára. 

„Nyugodtan mondhatjuk, hogy történelmi pillanatnak vagyunk tanúi. Romániában a fővároson kívül csak Kolozsvárról működtet járatot a Pegasus légitársaság” – mondta Ciceo. 

Az eseményen jelen volt Vita László kolozsvári üzletember, Törökország tiszteletbeli konzulja is. Elmondta: személyesen is segített az isztambuli járat népszerűsítésében. 

„Számomra külön örömöt jelent, hogy újabb repülőjárat köti össze Kolozsvárt Isztambullal. Ennek a légi összeköttetésnek köszönhetően minden bizonnyal jelentősen növekszenek az üzleti, a turisztikai és az egyetemi kapcsolatok a két város és a két ország között. Ez a járat fontos a személyes kapcsolatok vonatkozásában is, ugyanis egyre több erdélyi személynek vannak barátai, ismerősei és rokona” – jegyezte meg a tiszteletbeli konzul. 

Az esemény keretében vízsugárral üdvözölték az isztambuli járatot, és ünnepi tortát szolgáltak fel a jelenlévőknek. 

A légitársaság applikációján végzett szimulációnk kimutatta: az elkövetkező időszakban a menettérti jegy 100 euróba kerül.

promedtudo2Hirdetés