#Események: Egy kolozsvári láma tanítása a buddhizmusról

A buddhizmusról és a buddhista meditációról tart előadást június 29-én 19 órai kezedettel Lekshe Dordzse láma a Heltai FolkCenterben (Mikó – Clinicilor utca 18.). 

Lekshe Dordzse 1968-ban Kolozsváron született, persze, akkor még nem így hívták. 1989-ben, a zöld határon át menekült el Romániából. Két, egyenként hároméves elvonuláson mélyült el a buddhista meditácó gyakorlásában. 

Évtizedek óta az Amerikai Egyesült Államokban él, a Palpung Tubten Csöling kolostor lakója, de minden évben ellátogat Erdélybe és Magyarországra, tanít és meditációkat vezet.

Köszönjük, hogy előfizet a Szabadságra és támogatja lapunkat!