Egy nap alatt közel 130 esethez riasztották a hegyimentőket

Egy nap alatt közel 130 esethez riasztották a hegyimentőket
Országszerte az elmúlt 24 órában közel 130 esethez riasztották a hegyimentőket, derül ki a Salvamont Facebook-oldalán ma közzétett bejegyzésből.
Közölték: az elmúlt egy nap során rendkívül nagy számú esetben volt szükség a beavatkozásukra, és több súlyos balesettel kellett szembenézniük.

„Az elmúlt 24 órában 127 hívás futott be a Salvamont diszpécser szolgálatához, illetve az 112-es segélyhívó számra, amelyeken keresztül a hegyimentő csapatok sürgős beavatkozását kérték” - derül ki a bejegyzésből.

A hegyimentők 88 súlyosan sérült személynek nyújtottak elsősegélyt szombaton, és levitték őket a hegyről, ahonnan mentővel, rohammentőkocsival vagy a Salvamont járművén kórházba szállították őket. A többi esetben könnyebb sérülés történt, így az elsősegélynyújtást követően a hozzátartozókra lehetett bízni a szállítást. Huszonkilenc olyan hívást is regisztráltak, amelyen keresztül az emberek tájékoztatást vagy tanácsot kértek a hegyvidéki körülményeket illetően.

A legtöbb esethez - 18-hoz - a brassói hegyimentőket riasztották, a sztrázsai és a szinajai szolgálatot pedig egyenként 13-hoz.

A nagy számú baleset nem érte meglepetésszerűen a hegyimentőket, mivel számítottak rá, hogy nagyon sokan lesznek a hegyekben a hosszú hétvégén, és gondoskodtak róla, hogy elegendő számú emberük legyen szolgálatban, és minden esetet sikerült optimális idő alatt ellátni. Vasárnap szintén több mint 450 hegyimentő lát el szolgálatot a turisták által elözönlött hegyvidékeken, a téli sportkra alkalmas pályákon és a Salvamont mentőpontjainál.

Ha valaki bajba jut a hegyvidéken, az 112-es sürgősségi számon, a 0372126668 vagy a 0SALVAMONT számokon, illetve a SALVAMONT mobil alkalmazáson kérhet segítséget.
promedtudo2Hirdetés

Kapcsolódó cikkek

Szabadság, ahol Erdély és a nagyvilág legfrissebb hírei várnak rád

Szabadság, ahol Kolozsvár és Erdély legfrissebb hírei várnak rád

Elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 25 megye folyóvizeire.
Közhír
Tekintve, hogy az országot sújtó kánikula a hegyvidékre is kiterjed, a hegyimentők azt tanácsolják a turistáknak, hogy kerüljék a napokban a hosszú és megerőltető hegyi túraútvonalakat - tájékoztatott az Agerpes hírügynökség.
Közhír