
A végig kiválóan védekező görögök a második negyed elejére négy góllal elhúztak, és innentől kezdve már nem is engedték ki a kezükből a győzelmet, a riválisnak nem volt esélye az egyenlítésre.
A magyar együttes a legutóbbi négy világbajnokságból harmadszor végzett a második helyen, 2022-ben Budapesten és tavaly Dohában az amerikaiaktól kapott ki a fináléban.
A görögök történetük második világbajnoki címét ünnepelhették, előzőleg 2011-ben Sanghajban diadalmaskodtak.
A magyarok keretéből a vb utolsó mérkőzésre is Peresztegi-Nagy Kinga maradt ki, míg a kapuban ismét Neszmély Boglárka kapott bizalmat.
A két együttes legutóbb a csoportkör nyitányán találkozott egymással, a magyarok akkor 10–9-re diadalmaskodtak, de döntőbeli emlékeik is vannak egymásról a közelmúltból, a Világkupa-sorozat áprilisi fináléjában 13–9-re a rivális nyert.
Nemcsak a két legjobb csapat, hanem a legjobb szurkolótáborok is szembe kerültek egymással, és remek hangulatot varázsoltak az OCBC Arena vizes központjába.
A görögök szereztek vezetést ötméteresből, a magyarok az elején nehezen találták a ritmust támadásban, lövéseik pontatlanok voltak. Másodpercre pontosan a negyed feléhez érkezve Rybanska Natasa úszott végig a labdával, és ejtett a hálóba, kicsit megnyugtatva ezzel társait. Védekezésben mindkét csapat kiválóan teljesített, a görögök a harmadik fórjukat értékesítve tudtak előnybe kerülni, majd a Ferencváros légiósa, Elefteria Plevritu növelte a különbséget büntetőből. A negyed végén emberelőnyben támadhattak a magyarok, de Vályi Vanda lövését blokkolták (3–1).
A második felvonás elején újabb magyar fór maradt ki, a görögök kapusa elkapta a fonalat, társai elöl emberelőnybe kerültek, Harisz Pavlidisz szövetségi kapitány pedig időt kért, hiszen úgy tűnt, a háromgólos előny óriási lépést jelentene a görögöknek az aranyérem felé. A figurát szépen befejezték, Foteini Triha lőtte ki a bal felső sarkot (4–1), válaszul Cseh Sándor is időt kért. A megbeszélés után kétszer is emberelőnyben támadtak a magyarok, de előbb Szilágyi Dorottya, majd Rybanska lőtt gyengén. A görögök góllal álltak bosszút, Vasziliki Plevritu mértani pontossággal lőtte ki a bal felső sarkot (5–1). A magyarok kis szerencsével szépítettek, a görög lövés a felső lécről lepattanva a képzeletbeli gólvonalról kifelé csorgott, Vályi pedig megúszott és befejezte a ziccert. A görögök gyorsan válaszoltak, a magyar védekezés megingását Eleni Kszenaki használta ki. A túloldalon Leimeter Dóra vállalkozott lövésre és járt sikerrel, az ellenfél azonban újabb fórt értékesítve állította vissza a különbséget (7–3). A magyar lövők kezdték megtalálni önmagukat, Hajdú Kata messziről vette be a görög kaput fél perccel a nagyszünet előtt, kilenc másodperccel a dudaszó előtt azonban ötméteresből betalált az ellenfél (8–4).
Kihagyott magyar fórral indult a harmadik negyed, a görögök viszont góllal fejezték be az első támadásukat, Vasziliki Plevritu elhajlásból lőtt szépen a hálóba. A görögök blokkolása elképesztően hatékony volt, sokszor még a kapus mellé is beúszott valaki segíteni a lövések pillanatában. Közel öt perc telt el a negyedből magyar gól nélkül, amikor a tizedik vb-jén szereplő Keszthelyi Nagy Rita csavart lövéssel lepte meg az ellenfelet. Neszmély védett egyet emberhátrányban, majd a túloldalon Szilágyi lövése a görög kapus kezéről vágódott a hálóba (9–6). Egy perccel a játékrész vége előtt megint kimaradt a magyar előny, két másodperccel a dudaszó előtt pedig a megúszó Sztefania Szanta kapott szabaddobást, amit messziről a hálóba zúdított (10–6).
A záró nyolc perc elején ismét fórhoz jutottak a magyarok, Cseh Sándor időt kért, de a terve „visszafelé sült el”, a magyar lövés lejött a blokkról, a görögök pedig ketten vitték a labdát Neszmélyre, akinek semmi esélye sem volt hárítani (11–6). A görögök egy perccel később szinte lemásolták az előző góljukat, blokk után lefordultak, és könnyen találtak a hálóba, ezzel gyakorlatilag eldöntötték a világbajnoki döntőt. A magyarok az utolsó percekben már csak szépíteni tudtak, a vége 12–9 lett.
Eredmények, női vízilabdatorna:
A 7. helyért: • Olaszország–Japán 20–15 (5–5, 5–2, 6–2, 4–6).
Az 5. helyért: • Hollandia–Ausztrália 13–11 (2–2, 3–2, 4–4, 4–3).
Bronzmérkőzés: • Spanyolország–Egyesült Államok 13–12 (4–2, 3–2, 4–5, 2–3).
Döntő: • Görögország–Magyarország 12–9 (3–1, 5–3, 2–2, 2–3) – a magyar válogatott: Neszmély Boglárka – Vályi Vanda 1, Varró Eszter, Sümegi Nóra Virág, Keszthelyi Nagy Rita 1, Leimeter Dóra 1, Faragó Kamilla; cserék: Rybanska Natasa 1, Dömsödi Dalma, Tiba Panna 2, Garda Krisztina, Szilágyi Dorottya 1 és Hajdú Kata 2; a görögöktől 3–3 góllal Eleni Kszenaki és Foteini Triha volt a legeredményesebb.