Női kézilabda EL: magyar és román eredmények

A Váci NKSE 39–29-re kikapott a dán Herning-Ikast otthonában a női kézilabda Európa Liga csoportkörének negyedik fordulójában, szombaton.

Két héttel ezelőtt 38–26-ra nyertek a skandinávok.

A mezőny legeredményesebb játékosa a hazaiak norvég balátlövője, Helene Gigstad Fauske volt, aki mind a 14 lövését gólra váltotta. Váci részről Szabó Laura kilenc alkalommal talált be.

Az egy győzelemmel és immár három vereséggel álló váciak jövő vasárnap a Paris 92 vendégei lesznek.

Eredmény, csoportkör, 4. forduló, A-csoport: • Herning-Ikast HB (dán)–Váci NKSE 39–29 (19–13). A Zvezda Zvenyigorod (orosz)–Paris 92 (francia) mérkőzést elhalasztották. A csoport állása: 1. Herning-Ikast 6 pont/4 mérkőzés, 2. Paris 92 4/2, 3. VÁC 2/4, 4. Zvezda 0/2.

A C-jelű négyesben a Nagybányai Minaur három góllal jobbnak bizonyult az orosz Asztrahanocska Asztrahan együttesénél a Lascăr Pană Sportcsarnokban rendezett találkozón, s ezzel visszavágott az idegenben elszenvedett 33–27-es vereségért. Az orosz együttes uralta az első játékrészt, adott pillanatban öt góllal is vezetett (12–7), fordulásig kétgólos előnye maradt.

A Minaur a második félidőben fordított, 17–16 után pedig el is lépett ellenfelétől. Costică Buceschi gárdája már hét góllal is vezetett (27–20 és 29–22), ebből hármat megtartott a végéig.

A nagybányaiak legjobbja a szerb Jovana Kovacsevics és Jelena Lavko volt 8–8 góllal, László Krisztina 4 találatig jutott. A vendégeknél Jevgenyija Levcsenko 7 gólt dobott.

Legközelebb a Minaur szintén Nagybányán játszik, ellenfele a norvég Storhamar a pályaválasztó, mivel a skandináv együttes nem tudja hazai pályán lejátszani a meccseit a járványügyi korlátozások miatt.

Eredmények, csoportkör, 4. forduló, A-csoport: • Nagybányai Minaur–Asztrahanocska Asztrahan (orosz) 30–27 (13–15) • Storhamar Handball Elite (norvég)–Thüringer HC (német) 32–30 (14–14) – a németországi Bad Langensalzában játszották. A sorrend: 1. Asztrahanocska 4 pont/4 mérkőzés (117–112), 2. MINAUR 4/3 (90–89), 3. Storhamar 4/3 (130–132), 4. Thüringer 0/2.

A Siófok KC biztosította a negyeddöntőbe jutását, miután házigazdaként 31–24-re legyőzte a Brăilai Dunăreát vasárnap.

A mezőny legeredményesebb játékosa a hazaiak horvát beállója, Katarina Jezics volt, aki kilenc lövésből nyolc gólt lőtt.

A három győzelemmel és egy döntetlennel álló Siófok KC jövő pénteken az orosz Kuban Krasznodar vendége lesz, két napra rá a brăilai együttes a francia Fleury Loiret Handball otthonában vendégeskedik.

Eredmény, csoportkör, D-csoport, 4. forduló: • Siófok KC–Brăilai Dunărea 31–24 (17–14). A Kuban Krasznodar (orosz)–Fleury Loiret Handball (francia) találkozót elhalasztották. Az állás: 1. SIÓFOK 7 PONT/4 MÉRKŐZÉS, 2. BRĂILA 3/4, 3. Kuban 2/2, 4. Fleury Loiret 0/2.