Babos elődöntős, kiestek a románok

A negyedik helyen kiemelt Babos Tímea (a képen) bejutott a 226 750 ezer dollár összdíjazású keménypályás tajvani női tenisztorna elődöntőjébe, miután pénteken sima győzelmet aratott a lengyel Magda Linette ellen. A heti tornákon sorra kiestek a román teniszezők.

A párosban friss Australian Open-bajnok magyar játékos – aki 45. a világranglistán – az 1 óra 3 percig tartó mérkőzés során az első játszmában kétszer, a másodikban háromszor vette el Linette (60.) szervajátékát.

A 24 éves magyar játékos az elődöntőben a kínai Ja-fan Vanggal (152.) találkozik. Eddig kétszer játszott 2015-ben ázsiai ellenfelével, mindkétszer a kínai nyert.

Babos párosban – ideiglenes partnerével, a tajvani Csan Hao-csinggel – is elődöntős a tornán.

Maratoni mérkőzésen, két óra 45 perces találkozón búcsúzott a tavjani tornától Monica Niculescu (99. a világranglistán), hiába került játszma előnybe a Sabine Lisicki (246.) elleni negyeddöntőben. Monica a döntő szettben is 3:0-ra vezetett, de német kihasználta gyenge adogatását, és a legjobb négy közé jutott. Niculescu 6175 dolláros csekkel és 60 világranglistaponttal vigasztalódhat, egymás elleni mérlegük 4–4-re módosult.

Egy körrel korábban Ana Bogdan (89.) is kiesett, 7:5, 7:5 arányú vereséget szenvedett a kanadai Eugenie Bouchardtól (114.). Találkozójuk 108 percet tartott.

Eredmények, egyes, negyeddöntő: Babos (magyar, 4.)–Linette (lengyel, 7.) 6:1, 6:3; Vang (kínai)–Bouchard (kanadai) 6:4, 6:0; Lisicki (német)–Niculescu 4:6, 6:4, 6:4; Kozlova (ukrán)–Putyinceva (kazah, 5.) 7:5, 6:3.

Hasonlóképpen búcsúzott a szentpétervári, 734 ezer euró összdíjazású tornától Irina-Camelia Begu (37.), akit a cseh Petra Kvitova (29.) vert meg három szettben. Az egykori világelső eddigi párharcuk során harmadszorra is nyerni tudott a román lány ellen. Az összecsapás egy órát és 35 percet tartott, Begu 11 265 dollárt és 55 WTA-pontot kap a részvételért.

Érdekesebb eredmények, 2. forduló, nyolcaddöntő: Kvitova (cseh)–Begu 6:3, 1:6, 6:1; Mladenovic (francia, 4.)–Cibulková (szlovák) 6:4, 6:4; Görges (német, 5.)–Vinci (olasz) 7:5, 6:0; Wozniacki (dán, 1.)–Potapova (orosz) 6:0, 6:1.