CFR 1907: vasutassiker öngóllal

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata visszaállt az élre a romániai labdarúgó élvonal hétfő esti mérkőzése után: a voluntari-i Anghel Iordănescu Stadionban 1–0 (0–0) arányban legyőzte a helyi FC-t az alapszakasz 23. fordulójának zárómeccsén.

A találkozót a galaci Adrian Viorel Cojocaru vezette.

A vasutasok sikere egy öngólnak köszönhető: a 69. percben az Ilfov megyeiektől ezen a találkozón bemutatkozó argentin hátvéd, Cristian Paz Ciprian Deac szögletbeívelésénél a saját kapuja felé fejelt, és a labda a kapufát érintve jutott a hálóba.

A CFR 1907 első nagy helyzetét Ermal Krasniqi hagyta ki a 20. percben, aki a hatoson kicselezte Pazt, de Mihai Popa kapust nem tudta meglepni. Szünet előtt a koszovói csatár szabadrúgást ívelt be, de a brazil Yuri Matias ollózásából a labda a kapu felett hagyta a labdát.

Fordulás után az 53. percben Deac lőtt kapura az angolai–svájci Cephas Malele beadásából, de Popa némi nehézségek árán kitornázta a labdát. A voluntari-iak konstancai születésű kapusa a 69. percben viszont aláfutott a labdának, és tehetetlennek bizonyult, amikor csapattársa fejelt (0–1). Az utolsó góllövési lehetőséget Ovidiu Hoban hagyta ki a 85. percben, kapáslövését Popa megfogta.

Dan Petrescu csapata: Răzvan Sava – Cristian Manea, Yuri Matias, Andrei Burcă, Mário Camora (csapatkapitány), Bismarck „Nana” Adjei-Boateng, Lovro Cvek (46. perc Ciprian Deac), Karlo Muhar, Emmanuel Yeboah (78. perc Rangelo Janga), Cephas Malele (83. perc Ovidiu Hoban), Ermal Krasniqi (91. perc Claudiu Petrila); fel nem használt cserék: Simone Scuffet – Denis Kolinger, Cristopher Braun, Mihai Bordeianu, Alin Fica.

A CFR 1907 a kolozsvári meccsen is nyert a 8. fordulóban, akkor 4–0 arányban. A Voluntari sorozatban negyedik találkozóján nyeretlen (két-két döntetlen és vereség a mérlege).

A mostani 1–0-s sikerrel a bajnokcsapat ismét a tabella élére állt (ez volt idei második győzelme, mindkettő idegenben), vasárnap este 21 órakor rangadót vív az FCSB-vel a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

Eredmény, Szuperliga, alapszakasz, 23. forduló: • Voluntari-i FC–Kolozsvári CFR 1907 0–1 (gól: Cristian Paz – 69. perc, öngól).

A 24. fordulót péntektől hétfőig rendezik (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport, az Orange Sport és a Prima Sport tévéadó).

A tervezett program:

Pénteken: • Târgoviştei Chindia–Aradi UTA (17 órakor) • Krajovai U 1948–Kolozsvári FC    (20 órakor). Szombaton: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Piteşti-i Argeş FC (14.30-kor) • Bukaresti Rapid–Voluntari (20 órakor). Vasárnap: • Mioveni-i SK–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (15.30-kor) • Kolozsvári CFR 1907–FCSB (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 21 órakor). Hétfőn: • Botoşani-i FC–Ploieşti-i Petrolul (17 órakor) • Konstancai Farul–Krajovai Universitatea (20 órakor). A táblázaton:

16. Mioveni    23      3        6        14      16–36         15

*A Nagyszebeni AFC Hermannstadttól kilenc pontot levontak.

Borítókép: A szünetben csereként beállt Ciprian Deac (10-es) szögletbeívelése döntötte el a találkozót – FOTÓ: FACEBOOK/CFR1907