Meglepő U FC-siker a 16. forduló zárásaként

Hétfőn este a Kolozsvár Arénában mintegy 15 ezer néző volt a tanúja a helyszínen, hogy a Kolozsvári U FC 2–1 (2–0) arányban legyőzte az FCSB-t a Szuperliga alapszakasza 16., a visszavágók első fordulójának zárásaként.

A kolozsvári egyetemisták 15 éve nem győzték le a fővárosiakat. Az 1. fordulóban Bukarestben 1–1 volt az eredmény.

A félidőben két góllal vezetett az U FC, mindkét találat az FCSB védőinek szarvashibájára írható. A 32. percben Adrian Şut elvesztette a labdát, a szenegáli Mamadou Khady Thiam pedig bombalövéssel bevette Ştefan Târnovanu kapuját (1–0). A 40. percben a francia Malcom Edjouma botlott bele a labdába az ötös tájékán, Ioan Filip pedig köszönte a lehetőséget, és közelről betalált (2–0). A ráadáspercben Thiam lőtt egy kapufát is.

Az első órában a vendégek nem jutottak helyzetig, viszont a helyzet megváltozott, amikor az 57. percben az U FC brazil csapatkapitánya, Romário Santos Pires egy felugrásnál lekönyökölte az olasz Andrea Compagnót, és direkt piros lapot kapott a nagykárolyi Kovács István játékvezetőtől.

Ekkor viszont Andrei Gorcea kapust tették naggyá az FCSB játékosai, Compagno (62. perc), Valentin Miculescu (71. és 77. perc) és Octavian Popescu (89. perc), hagyott ki helyzeteket. A 86. percben Andrei Cordea csak betalált, de ez a gól csak a szépítéshez volt elég (2–1). Sőt, a hajrában az U FC visszaállíthatta volna a kétgólos különbséget, de a 94. percben Fülöp Loránd Levente kétszer egymás után a hálóőrbe lőtt, amikor egyedül támadt kapura.

Az FCSB négy győzelem után veszített, az U FC két vereség után tudott nyerni. A fővárosiak edzője, Nicolae Dică a mérkőzés után beadta a lemondását.

Eugen Neagoe csapata: Andrei Gorcea – Ştefan Vlădoiu (62. perc Gabriel Simion), Ovidiu Piţian, Denis Ispas, Marius Briceag – Ovidiu Bic (87. perc Florin Ilie), Romário Santos Pires, Ioan Filip – Alexandru Chipciu, Fülöp Loránd Levente, Mamadou Khady Thiam (78. perc Adrian Bălan); fel nem használt cserék: Plamen Ilijev – Krystian Nowak, Florin Purece, Martin Christophe Jannick Remacle, Florian Haită, Albert Hofman.

Az U FC a következő fordulóban a Krajovai Universitatea vendége lesz szombaton 21 órakor.

Eredmény: • Kolozsvári U FC–FCSB 2–1 (gól: Mamadou Khady Thiam – 32. és Ioan Filip – 40. perc, illetve Andrei Cordea – 86. perc; kiállítva: Romário Santos Pires (57. perc).

A 17. fordulót péntektől hétfőig rendezik, a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport, az Orange Sport és a Prima Sport tévéadó, a szombat esti találkozót a Prima tv is.

A tervezett program:

Pénteken: • Botoşani-i FC–Voluntari-i FC (18 órakor) • Konstancai Farul–Mioveni-i SK (21 órakor). Szombaton: • Piteşti-i Argeş FC–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (15 órakor) • Ploieşti-i Petrolul–Aradi UTA (18 órakor) • Krajovai Universitatea–Kv. U FC (21 órakor). Vasárnap: • Nagyszebeni Hermannstadt–Târgoviştei Chindia (16.15-kor) • FCSB–Bukaresti Rapid (21 órakor). Hétfőn: • Kolozsvári CFR 1907–Krajovai U 1948 (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 21 órakor). A táblázaton:

16. Mioveni          16      1        5        10      9–24  8

Borítókép: A találkozó legjobbja az első gólt szerző Thiam volt (középen) – FOTÓ: FACEBOOK/FCUCLUJ