CFR 1907: kétgólos sikerrel közelítettek a vasutasok

A romániai labdarúgó élvonal alapszakasza 17. fordulójának zárómérkőzésén a Kolozsvári CFR 1907 3–1 (2–0) arányban legyőzte a Krajovai U 1948 együttesét. A vasutasok kihasználva Bukaresti Rapid előző napi botlását, egy pontra közelítették meg a második helyet.

A Dr. Constantin Rădulescu Stadionban mintegy 2000 néző tekintette meg a marosvásárhelyi Florin Andrei vezette találkozót. A gólokon a curaçaói Rangelo Janga, Cristian Manea és Emmanuel Yeboah, illetve az egykori CFR-játékos George Ganea osztozott.

A gólok sorát Janga kezdte, aki Yeboah jobb oldali beadásánál a rövid sarokba lőtte a labdát (1–0). A 20. percben Ciprian Deac volt a feladó, Yeboah lövése pedig a kapufáról pattant ki. Az oltyán gárda kilenc percre rá kapufával válaszolt Andrei Chiţu révén. Némi szerencsével növelte előnyét a CFR, Cristian Manea a jobb oldali támadást lövéssel fejezte be, ami megpattant a védőn, és a hálóban kötött ki (2–0). Félidőig mindkét fél rúgott egy-egy kapufát: a hazaiaktól a horvát Karlo Muhar bombája a 41. percben a felsőlécen csattant, a krajovaiaktól az argentin Juan Bauza a 44. percben járt közel a gólszerzéshez.

Térfélcsere után Claudiu Petrila egyéni akciója végén Yeboahnak passzolt, utóbbi lövése nem találta el a kaput. Az 56. percben az olasz Simone Scuffet kapusnak akadt mentenivalója a belga William Baeten lövésénél, majd a túloldalon a csereként beállt horvát Lovro Cvek próbálkozásánál állt helyt Robert Popa. A 61. percben az ex-CFR-es George Ganea 90 másodperccel beállása után egy ellentámadásnál közeli lövéssel szépített (2–1), de hat percre rá Yeboah kapáslövéssel visszaállította a kétgólos különbséget (3–1).

A második fordulóban játszott krajovai összecsapáson az oltyánok ugyanilyen eredménnyel győztek, a CFR 1907-nek sikerült a visszavágás.

Dan Petrescu ezen a találkozón ült 300. alkalommal a kispadon az élvonalban, a román bajnokságot edzőként hatszor nyerte meg (a legutóbbi öt alkalommal a CFR-rel, 2009-ben az Urziceni-i Unireával, ezenkívül pedig Szuperkupa-győztes a Marosvásárhelyi ESE-vel/ASA-val).

A mérkőzésen csapatkapitányi szerepet is betöltő Deac két gólpasszt adott, ezzel a statisztikák szerint rekorder: 362 élvonalbeli találkozón 80 döntő passzt adott és ugyanennyi gólt is lőtt.

A Krajovai U 1947 hét forduló óta nyeretlen, két döntetlen mellett ötször kapott ki.

Dan Petrescu csapata: Simone Scuffet – Ovidiu Manea, Yuri Matias, Andrei Burcă, Christopher Braun – Bismark „Nana” Adjei-Boateng (88. perc Ovidiu Hoban), Karlo Muhar, Ciprian Deac (70. perc Roger Rodrigues), Claudiu Petrilă (76. perc) – Emmanuel Yeboah (88. perc Cephas Malele), Rangelo Janga (46. perc Lovro Cvek); fel nem használt cserék: Cristian Bălgrădean – Rareş Bălan, Denis Kolinger, Daniel Bîrlegea, Vito Hameshöy-Mistrati.

A Kolozsvári CFR 1907 számára a legközelebb Román Kupa 2. fordulója keretében a II. ligás Újszentesi SK elleni összecsapás következik, amelyet csütörtökön 18.15-kor a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban játszanak. A vasutasklub honlapján és közösségi oldalán megjelent információk szerint erre a találkozóra a belépés ingyenes.

Eredmény, Szuperliga, alapszakasz, 17. forduló: • Kolozsvári CFR 1907–Krajovai U 1948 3–1 (gól: Rangelo Janga – 16., Cristian Manea – 33. és Emmanuel Yeboah – 67. perc, illetve George Ganea – 61. perc; a mérkőzés tartalékbírója a nagykárolyi Kovács Szabolcs volt).

A 18. fordulót péntektől hétfőig rendezik (élőben közvetíti a DigiSport, az Orange Sport és a Prima Sport tévéadó, a szombat esti meccset a Prima tv is).

A tervezett program:

Pénteken: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Ploieşti-i Petrolul (21 órakor). Szombaton: • Târgoviștei Chindia–Konstancai Farul (17.30-kor) • Bukaresti Rapid–Krajovai Universitatea (20.30-kor). Vasárnap: • Aradi UTA–Voluntari-i FC (15.45-kor) • Mioveni-i SK–Kv. CFR 1907 (18 órakor) • Kr. U 1948–FCSB (21 órakor). Hétfőn: • Kv. U FC–Piteşti Argeş FC (18 órakor) • Botoșani-i FC–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (21 órakor). A táblázaton:

1. Farul      17     12     4       1       32–13         40

2. Rapid     17     10     2       5       20–14         32

3. Kv. CFR 15     10     1       4       26–15         31

4. Krajova  16     9       3       4       20–16         30

5. Szeben    16     7       5       4       19–14         26

6. Petrolul  17     8       2       7       17–18         26

7. FCSB     15     6       5       4       23–21         23