CFR 1907: a Sepsit is legyűrték a vasutasok

A romániai labdarúgó élvonal alapszakaszának 14. fordulója hétfőn a Kolozsvári CFR 1907–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK találkozóval zárult a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban, a vasutasok 2–1 (1–1) arányban nyertek.

A dinamikus találkozó góljain a brazil Yuri Matias és a horvát Karlo Muhar, illetve az ex-CFR-es Denis Ciobotariu osztozott, az összecsapást a nagykárolyi Kovács István vezette.

A házigazdák rögtön gólhelyzettel nyitottak, az első percben a ghánai Emmanuel Yeboah a 16-oson belülről lőtt a kapu mellé. A 8. percben Claudiu Petrila szabadrúgása a kapufát találta el. A 10. percben a svájci–angolai Cephas Malele fordulásból lőtt, de Niczuly Roland megfogta a labdát. A Sepsi első helyzeténél a 13. percben a portugál–román Mário Camora csapatkapitány a gólvonalról vágta ki Andres Dumitrescu fejesét. A 27. percben az olasz Simone Scuffet kapus hárította Marius Ştefănescu távoli lövését. A vendégek az ezt követő szöglet nyomán a vezetést is megszerezték: a beívelést a horvát Adnan Aganovics csúsztatta meg, és Denis Ciobotariu fejelt a hálóba (0–1). Hat percre rá viszont hasonló körülmények között egyenlített a vasutascsapat, szöglet után Yuri Matias kapta meg a labdát, és bombázott a kapuba (1–1). A két találat között Malele könyöklése után ápolásra szorult a vérző Dumitrescu, a házigazdák játékosa megúszta sárga lappal.

A második félidő nagyobb gólhelyzeteket nem hozott, a hajrában viszont a CFR 1907 a maga javára fordította: a 84. percben a ghánai Bismark „Nana” Adjei-Boateng kitűnő beadását Karlo Muhar fejelte a kapuba, s beállította a végeredményt.

Az utolsó támadásánál egyenlíthetett volna a Sepsi, a csereként beállt venezuelai Mario Rondón kapott jó labdát Dumitrescutól, a CFR volt játékosa viszont centikkel mellé lőtt.

A CFR 1907 hat fordulója veretlen (öt győzelmet ért el, egyszer remizett).

A két együttes összeállítása:

CFR 1907: Simone Scuffet – Cristian Manea, Yuri Matias, Denis Kolinger, Mário Camora (csapatkapitány) – Ciprian Deac (82. perc Cristopher Braun), Bismark „Nana” Adjei-Boateng, Karlo Muhar – Emmanuel Yeboah (74. perc Roger Rodrigues), Cephas Malele (46. perc Rangelo Janga), Claudiu Petrila (74. perc Daniel Bîrligea); fel nem használt cserék: Răzvan Sava – Jean-Claude Billong, Ovidiu Hoban, Lovro Cvek, Adrian-Mihai Gîdea; edző Dan Petrescu.

SEPSI OSK: Niczuly Roland – Radoszlav Dimitrov, Denis Ciobotariu, Mihai Bălaşa, Andres Dumitrescu (46. perc Márk Tamás) – Adnan Aganovics, Nicolae Ionuţ Păun – Marius Ştefănescu, Cosmin Matei (74. perc Anass Achahbar), Varga Roland (65. perc Ion Gheorghe) – Alexandru Tudorie (74. perc Pavol Safranko); fel nem használt cserék: Răzvan Began – Rareş Ispas, Jonathan Rodríguez, Cristian Bărbuţ; edző: Cristiano Bergodi (Olaszország).

A CFR 1907 számára következik két összecsapás a városi rivális U FC-vel a Kolozsvár Arénában: csütörtökön a Román Kupában, vasárnap a bajnokságban, mindkét találkozó 21 órakor kezdődik.

Eredmény, Szuperliga, alapszakasz, 14. forduló: • Kolozsvári CFR 1907–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2–1 (gól: Yuri Matias – 33. és Karlo Muhar – 84. perc, illetve Denis Ciobotariu – 27. perc).

A 15. fordulót péntektől hétfőig játsszák.

A tervezett program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport, az Orange Sport és a Prima Sport tévéadó, a szombat esti meccset a Prima tv is):

Pénteken: • Bukaresti Rapid–Konstancai Farul (20.30-kor). Szombaton: • Voluntari-i FC–Târgoviştei Chindia (17 órakor) • Krajovai U 1948–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (21.45-kor). Vasárnap: • Mioveni-i SK–Botoşani-i FC (13.30-kor) • Aradi UTA–Krajovai Universitatea (18.15-kor) • Kv. U FC–Kv. CFR 1907 (Kolozsvár Aréna, 21 óra). Hétfőn: • Ploieşti-i Petrolul–Piteşti-i Argeş FC (18.15-kor) • Sepsi OSK–FCSB (21 órakor). A táblázaton:

1. Farul      14     10     3       1       27–10         33

2. Rapid     14     9       1       4       16–9 28

3. Kv. CFR 12     8       1       3       20–11         25

4. Hermann.         13     6       4       3       16–12         22

5. Krajova  13     6       3       4       16–15         21

6. Sepsi      14     5       4       5       21–12         19

7. FCSB     12     4       5       3       18–18         17