US Open: Babos, Bogdan és Halep búcsúja

Babos Tímea három játszmában kikapott a 15 éves amerikai Cori Gaufftól az amerikai nyílt teniszbajnokság női versenyének második fordulójában.

A két játékos főműsoridőben, a Louis Armstrong Stadionban léphetett pályára az amerikai szupertehetségnek köszönhetően, aki élete első Grand Slam-főtábláján a nyolcaddöntőig jutott nemrég Wimbledonban. A 26 éves soproni teniszező jól kezdett, egyből elnyerte riválisa adogatását, de a hazai közönség előtt szereplő tinédzser gyorsan fordított, és ellenállhatatlan játékkal 6:2-re hozta az első szettet. A második játszmában Babos változtatott a játékán – többet pörgetett, nyesett –, ennek köszönhetően 6:4-gyel egyenlített. A mindent eldöntő harmadik felvonás rendkívül látványos és szoros csatát hozott, Babos négyszer jutott fogadóelőnyhöz, de Gauff remek szervákkal hárított. A magyar játékos 5:4-es hátrányban a meccsben maradásért adogatott, de többször is hibázott, így Gauff 2 óra 21 perc alatt győzött. A magyar játékos pénteken folytatta szereplését Kristina Mladenovic oldalán párosban, az első helyen kiemelt magyar–francia duó ellenfele a Jessica Moore, Giuliana Olmos (ausztrál, mexikói) kettős.

Drámai mérkőzésen vereséget szenvedett Simona Halep, búcsúzott a küzdelmektől Ana Bogdan is, Sorana Cârstea azonban bejutott a harmadik körbe.

A világranglista negyedik helyén álló Simona Halepet 2:6, 6:3, 7:6 (4) arányban győzte le a selejtezőkből érkezett amerikai Taylor (116. a világranglistán). Ez volt a negyedik mérkőzés kettejük között, és a korábbi hármat könnyedén, két szettben nyerte a román lány, ezúttal azonban láthatóan meglepte őt Towsend kiváló röptejátéka és agresszivitása. Az első szettet uralta Halep, és kiegyensúlyozott kezdés után (2:2) négy játékot sikerült zsinórban nyernie, 6:2-re hozva a játszmát. A második játszmát az amerikai kezdte jobban, és bár 2:0-nál Halep visszavette az adogatását, a sajátját ismét nem tudta hozni, így 4:1-re elhúzott ellenfele, és végül 6:3-ra nyerte a játszmát. A döntő szettben 2:2-nél a román lány elveszítette adogatását, így az amerikai 4:2-re, majd 5:3-ra vezetett. 5:4-nél két mérkőzéslabdát hárított Halep és brékelt, majd hozta a szerváját, átvéve a vezetést. 6:5-nél ő jutott mérkőzéslabdához ellenfele adogatásánál, de nem sikerült értékesítenie azt, így 6:6-ra módosult az állás, majd a rövidítésben Townsend bizonyult jobbnak (7–4), megszerezve pályafutása legjelentősebb győzelmét, mintegy két óra játék után.

Townsend következő ellenfele Sorana Cârstea (106.) lesz, aki 3:6, 6:4, 6:2-re győzte le a második körben a spanyol Aliona Bolsova Zadoinovot (100.). Cârsteának 2009 óta nem sikerült a harmadik fordulóig jutnia a US Openen. A találkozó 140 percet tartott, Cârstea eddigi jutalma 163 ezer dollár és 130 WTA-pont.

Megszakadt Ana Bogdan (152.) menetelése: a selejtezőből főtáblára két kör után búcsúzott a küzdelmektől, a 22. helyen kiemelt horvát Petra Martics egy óra és 36 perc alatt győzte le két szettben (6:2, 6:4). A román lány ugyancsak 100 ezer dolláros csekket kap, viszont a három selejtezőfordulós sikere még több világranglistapontot, összesen 110-et „hoz a konyhára”.

A férfiak versenyétől elbúcsúzott Marius Copil (93.) is, akit három sima szettben, 83 perc alatt vert meg a francia Gaël Monfils, az aradi teniszező jutalma 100 ezer dollár és 45 ATP-pont.

Érdekesebb eredmények, 2. forduló (a 32 közé jutásért):

Nők: Gauff (amerikai)–Babos 6:2, 4:6, 6:4; Townsend (amerikai)–Halep (4.) 2:6, 6:3, 7:6 (4); Cârstea–Bolsova Zadoinov (spanyol) 3:6, 6:4, 6:2; Martics (horvát, 22.)–A. Bogdan 6:2, 6:4; Andreescu (kanadai, 15.)–Flipkens (belga) 6:3, 7:5; Oszaka (japán, 1.)–Linette (lengyel) 6:2, 6:4; Kontaveit (észt, 21.)–Tomljanovic (ausztrál) 4:6, 7:5, 6:2; Bencic (svájci, 13.)–Cornet (francia) 6:4, 1:6, 6:2; Putyinceva (kazah)–Szabalenka (fehérorosz, 9.) 6:3, 7:6 (3); Vekics (horvát, 23.)–Kaia Kanepi (észt) 7:5, 6:3; Görges (német, 26.)–Di Lorenzo (amerikai) 7:5, 6:0; Bertens (holland, 7.)–Pavljucsenkova (orosz) 7:5, 6:4; Wozniacki (dán, 19.)–Collins (amerikai) 4:6, 6:3, 6:4; Mertens (belga, 25.)–Kr. Plískova (cseh) 6:2, 6:2; Petkovic (német)–Kvitova (cseh, 6.) 6:4, 6:4; Jasztremszka (ukrán, 32.)–Peterson (svéd) 6:4, 6:1; Kenin (amerikai, 20.)–Siegemund (német) 7:6 (4), 6:0; Konta Johanna (brit, 16.)–Gaszparjan (orosz) 6:1, 6:0; Su-aj Csang (kínai, 33.)–Alekszandrova (orosz) 7:6 (5), 4:6, 6:3; Muchova (cseh)–Szu-vej Hszieh (tajvani, 29.) 6:1, 4:6, 7:6 (2); Szevasztova (lett, 12.)–Swiatek (lengyel) 3:6, 6:1, 6:3; Csi-ang Vang (kínai, 18.)–Van Uytvanck (belga) 7:5, 6:4; Szakkari (görög, 30.)–Su-aj Peng (kínai) 6:7 (5), 6:4, 6:2.

Férfiak: Monfils (francia, 13.)–Copil 6:3, 6:2, 6:2; Kudla (amerikai)–Lajovics (szerb, 27.) 7:5, 7:5, 0:6, 6:3; Wawrinka (svájci, 23.)–Chardy (francia) 6:4, 6:3, 6:7 (3), 6:3; Baszilasvili (grúz/georgiai, 17.)–Brooksby (amerikai) 3:6, 7:6 (3), 7:5, 6:2; Medvegyev (orosz, 5.)–Dellien (bolíviai) 6:3, 7:5, 5:7, 6:3; Evans (brit)–Pouille (francia, 25.) 6:4, 6:3, 6:7 (4), 6:4; Goffin (belga, 15.)–Barrere (francia) 6:2, 6:2, 6:2; De Minaur (ausztrál)–Garín (chilei, 31.) 6:3, 7:5, 6:3; Berrettini (olasz, 24.)–Thompson (ausztrál) 7:5, 7:6 (5), 4:6, 6:1; A. Zverev (német, 6.)–Tiafoe (amerikai) 6:3, 3:6, 6:2, 2:6, 6:3; Bedene (szlovén)–Paire (francia, 29.) 4:6, 6:7 (3), 6:2, 7:5, 7:6 (4); Isner (amerikai, 14.)–Struff (német) 6:3, 7:6 (4), 7:6 (5); Nadal (spanyol, 2.)–Kokkinakis (ausztrál) – játék nélkül nyert Nadal, Kokkinakis vállsérülése miatt nem állt ki; Schwartzman (argentin, 20.)–Geraszimov (fehérorosz) 6:4, 6:2, 6:0; Kyrgios (ausztrál, 28.)–Hoang (francia) 6:4, 6:2, 6:4.