U FC: búcsú a feljutási rájátszástól

Vasárnap a 21. fordulóval befejeződött a román labdarúgó másodosztály alapszakasza. Az U FC a Ploieşti-i Petrolult fogadta a Kolozsvár Arénában, és 2–1 (1–0) arányú vereséget szenvedett.

Bár a végső számítások szerint lehet a győzelem sem lett volna elég az egyetemisták felsőházi rájátszásba jutásához, a vége vereség lett, és a folytatásban küzdelem a kiesés ellen.

Pedig biztatóan kezdődött a találkozó, hiszen az első támadásnál a fővárosi Ionuț Coza játékvezető Sérgio Miguel Hora Ribeiro elleni szabálytalanságot látott a 16-oson belül, és 11-est ítélt. A sértett portugál végezte el a büntetőt a 3. percben, de a kapu mellé lőtt. Az első félidőben az U FC hagyta ki a gólhelyzeteket, Cosmin Meşter lövését védte a kapus (10. perc), a nigériai Derick Chuka Ogbu két esetben sem találta el a kaput (6. és 32. perc), a peches Ribeirónak pedig a 22 méteres lövése a lécen csattant.

A második félidő már a remény foszladozásáról szól, annál is inkább, hogy az 55. percben Silviu Pană 48 m-ről (!) átemelte a labdát Vlad Ionuţ Muţiu kapuson (0–1). Ezen még az sem segített sokat, hogy Carol Taub jól eltalált keresztlövése a bal alsó sarokban kötött ki (73. perc: 1–1). Cristian Gavra egyedül törhetett a kapura, de a kapusba lőtt (84. perc), majd a keretes történet 11-essel ért véget: a hosszabbításpercekben Mario Bratu ellen szabálytalankodott a védő, az albán Armando Vajushi pedig megmutatta, hogyan kell büntetőt értékesíteni (1–2).

Costel Enache csapata: Vlad Ionuţ Muțiu – Victor Robert Dican, Srdjan Luchin (csapatkapitány), Tudor Marius Telcean – Sérgio Miguel Hora Ribeiro, Ioan Constantin Filip, Ntonalnto „Donald” Acka, Carol Taub – Cosmin Meșter, Derick Chuka Ogbu, Daniel Nicolae Pîrvulescu; cserepad: Iulian Daniel Anca-Trip – Lucas Nicolas Chacana, Cristian Gavra, Alexandru Pop, Cătălin Andrei Ștefănescu, Andrei Răuță, Alexandru Augustin Negrean, Idan Golan és Ionuţ Ilieș.

Eredmények, II. liga, alapszakasz, 21., utolsó forduló: • Bukaresti Metaloglobus–Bukaresti Rapid 2–4 (gól: Mino Sota – 7. és Petre Goge – 29. perc, öngól, illetve Adrian Bălan – 18., Antonio Sefer – 24., Cătălin Hlistei – 60. és Rareș Ilie – 78. perc) • Călăraşi-i Dunărea–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok 2–1 (Saifeddine Alami – 45. és Ariel Lopez – 52. perc, illetve Alin Țegle – 7. perc) • Kolozsvári U FC–Ploieşti-i Petrolul 1–2 (Carol Taub – 73. perc, illetve Silviu Pană – 55. perc, Armando Vajushi 93., büntetőből; az egyik partjelző a zilahi Tunyogi  Ferenc volt, a tartalék játékvezető pedig a nagykárolyi Kovács Szabolcs volt) • Chiajnai Concordia–Temesvári ASU Politechnika 2–0 (Ionuț Biceanu – 37. és Azdren Llullaku – 90. perc) • Mioveni-i SK–Bákói Aerostar 5–1 (Veres Szilárd – 4., Daniel Șerbanică – 20., Mihai Ișfan – 30., Ștefan Blănaru – 45. + 1. és Bogdan Rusu – 85. perc, illetve Andrei Bobaru – 15. perc) • Resicabányai MSC–Krajovai U 1948 0–2 (Andrea Compagno – 19. és Robert Răducanu – 56. perc; az egyik megfigyelő a kolozsvári Marian Salomir volt) • FK Csíkszereda–Szlatinai MSC 1–0 (Toni Suciu – 34. perc) • Temesvári Ripensia–Lénárdfalvi ACSF 0–0 (az egyik megfigyelő a kolozsvári Teodora Albon volt) • Zsilvásárhelyi Pandúrok–Szloboziai Unirea 1–0 (Maurice Sylla – 70. perc; a tartalékbíró a kolozsvári Sorin Vădana volt). A Konstancai Farul és a Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC szabadnapos volt. Az alapszakasz végeredménye:

20.    Aerostar     19     2       4       13     19–37         10

Azonos pontszám esetén elsőszámú kritérium az egymás elleni eredmény volt.

A felsőházi folytatásban oda-vissza alapú mérkőzésekkel döntik el a végső sorrendet, az első két helyezett feljut az I. ligába, a 3. és 4. helyezett pedig osztályozót vív az élvonal 7. és 8. helyezettjével.

Az alsóházban két csoportba osszák a résztvevőket, és a folytatásban csak egy találkozót vívnak a felek.

A-csoport: Farul, Metaloglubus, KV. U FC, Lénárdfalva, Ripensia, Szlatina, Pandúrok.

B-csoport: Jövő Pandúrok, Petrolul, Buzău, Chiajna, Szlobozia, Resicabánya, Aerostar.

A 6. és 7. helyezett kiesik, az 5. helyezettek bennmaradási selejtezős párharcot vívnak.