Román Kupa: legjobb nyolc között a Kolozsvári CFR 1907 csapata

Kedden este, szinte elviselhetetlen hidegben játszották le a Dr, Constantin Rădulescu Stadionban a Kolozsvári CFR 1907–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőt, amelyet a vasutasok magabiztosan két góllal nyertek meg.

A 2–0-s végeredményhez előbb Cristi Bud (a képen) járult hozzá, aki már a 6. percben betalált. A csatár bal oldali beadást fejelt közelről a hálóba (1–0).

A CFR egyébként is uralta a mérkőzést, a moldvaiak kevés kísérleténél pedig a védelem magabiztosan hárított. A második játékrészben megszaporodtak a veszélyes akciók, a házigazdáktól a néhány perce csereként beállt Dan Roman eredményes volt, s növelte az előnyt a 73. percben (2–0).

A találkozót a krajovai bajnoki találkozón piros lapot kapott Miriuţă László vezetőedző a lelátóról nézhette végig, mert kétmeccses eltiltást és pénzbírságot kapott. A mérkőzést a marosvásárhelyi Florin Andrei vezette.

A CFR 1907 csapata harmaddiként jutott a negyeddöntőbe, korábban a Temesvári ACS Poli és a Krajovai Universitatea jutott tovább – nekik azonban másodosztályú ellenfelet kellett legyűrni. A sorozat az Afumaţi-i SK (II. liga)–ACS Poli találkozóval kezdődött, amelyen a bánságiak nyertek 3–0-ra (gól: Octavian Drăghici – 4., Vădrariu – 75. és Fernando Llorente – 90. perc; kiállítva: Artean – 43. perc, ACS Poli). A Brăilai Dacia Unirea (II.)–Krajova összecsapáson is az élvonalbeli gárda lépett tovább, miután 2–0-ra nyert Surugiu (7. perc) és Robert Petre (93. perc) találataival.

A CFR-meccs szünetben az egyesület kis focistáit megajándékozta a Mikulás: igazi felnőtt mezeket is kaptak jutalmul.

A CFR összeállítása: Marc – Camora, Andrei Mureşan, Larie, Tiago Lopes – Rus, Nascimento – Nouvier, Juan Carlos Ruíz (65. perc Gomelt), Păun (87. perc Alexandru Chiriţă) – Bud (72. perc Dan Roman).

További eredmények: • Voluntari-i FC–Marosvásárhelyi ESE/ASA 3–0 (gól: Doru Popadiuc – 43., Lucian Cazan – 56. és Mihai Căpățână – 79. perc) • Mioveni-i SK (II. liga)–Bukaresti Steaua 1–1 (gól: Andrei Nilă – 95. perc, illetve Vlad Achim –114. perc) – tizenegyesekkel 5–4.

Ma játsszák: • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Astra (13.30 órakor – nem közvetíti televízió) • Konstancai Viitorul–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok (17.30 órakor, élőben a DolceSporton és a DigiSport1-en) • Medgyesi Gázmetán–Bukaresti Dinamó (20.30 órakor, sport.ro, DolceSport, DigiSport1).

A negyeddöntőket 2017. március 29-én játsszák, az oda-vissza alapú elődöntőket április 20-án és május 17-én bonyolítják le, míg a finálét május 27-én rendezik.

*

Az Orange I. liga 20. fordulója után a Konstancai Viitorul az új éllovas. A labdarúgó román élvonal hétfő esti zárómérkőzésének tétje a listavezetőség volt, ugyanis a Viitorul pontszerzése éllovasságot jelentett.

Gheorghe Hagi gárdája teljesítette a célkitűzést, idegenben nyert egy góllal.

Eredmény: • Chiajnai Concordia–Konstancai Viitorul 1–2 (gól: Marian Cristescu – 85. perc, illetve Romario Benzar – 12. és Florin Purece – 70. perc).

Az alapszakasz idei utolsó, összességében 21. fordulóját péntektől hétfőig rendezik.

A program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DolceSport és a DigiSport1, a többit külön jelezzük):

Pénteken: • Concordia–Krajovai Universitatea SK (20.30 órakor, Look tv). Szombaton: • Voluntari -i FC–Kolozsvári CFR 1907 (14 órakor, Look Plus) • Bukaresti Steaua–Temesvári ACS Poli (20.30 órakor, Look Plus). Vasárnap: • Marosvásárhelyi ESE/ASA–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok (18 órakor, Look tv) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Bukaresti Dinamó (20.30 órakor, Look tv). Hétfőn: • Medgyesi Gázmetán–Gyurgyevói/Giurgiui Astra (18 órakor, Look Plus) • Viitorul–Botoşani-i FC (20.30 órakor, Look tv). Addig a táblázaton:

1.      Viitorul      20     12     3       5       26–18         39

2.      Gázm.         20     10     7       3       33–20         37

3.      Steaua        20     11     4       5       26–16         37

4.      Krajova      20     11     3       6       28–21         36

5.      Dinamó      20     9       5       6       32–25         32

6.      Kv. CFR*   20     10     6       4       33–18         30

7.      Astra 20     7       5       8       20–25         26