Magyar NB I., 4. forduló: Verhetetlen FTC

Második győzelmét szerezte a címvédő Ferencváros a labdarúgó OTP Bank Ligában, miután a negyedik forduló péntek esti nyitómérkőzésén házigazdaként 5–0-ra legyőzte a koronavírus sújtotta Paksi FC csapatát.

A kenyai származású norvég gólgyáros, Tokmac Chol Nguen mesterhármast jegyzett, ezt az elefántcsontparti Franck Boli további két találattal tetézte.

Az FTC ezzel megőrizte veretlenségét, a tolnaiak viszont továbbra is nyeretlenek az élvonal mostani idényében. A Fradinak folytatódott a 2017. április 15-e óta tartó bajnoki veretlenségi sorozata a budapesti Groupama Arénában, ahol így már 55 összecsapás óta nem talált legyőzőre: 11 döntetlen mellett 44 győzelmet aratott. A népligetiek ezen belül sorozatban a kilencedik hazai győzelmüket könyvelték el, a legutóbbi öt ilyen összecsapáson gólt sem kaptak.

A DVTK–Honvéd találkozón először nyertek ebben az idényben a fővárosiak, a miskolciaktól a román idegenlégiós Gheorghe Teodor Grozav gól jegyzett, de a hajrában piros lapot is kapott.

Eredmények, OTP Bank Liga, a 4. forduló: • Ferencvárosi Torna Club–Paksi FC 5–0 (Tokmac Chol Nguen 3 – 1., 20. és 28., továbbá Franck Boli 2 – 46. és 92. perc; kiállítva: Szélpál Norbert – 63. perc, Paks) • Mezőkövesd Zsóry FC–Budafoki MTE 1–0 (Szerder Szerderov – 50. perc) • Diósgyőri VTK–Budapesti Honvéd 2–4 (Gheorghe Teodor Grozav – 42. és Molnár Gábor – 45. + 2. perc, illetve Zsótér Donát – 16., Gazdag Dániel 2 – 41. és 63., valamint Ugrai Roland – 89. perc; kiállítva: Polgár Kristóf – 70. és Grozav – 94. perc, mindkettő DVTK; a 93. percben a diósgyőriek játékosa, Iszlai Bence 11-est hibázott) • Székesfehérvári MOL Fehérvár FC–Puskás Akadémia FC 3–1 (Nikolics Nemanja – 28., Ivan Jevhenovics Petrjak – 84. és Budu Zivzivadze – 91. perc, illetve Joszip Knezevics – 57. perc) • Újpest FC–Kisvárda Master Good 2–4 (Antonio Peroszevics 2 – 28. és 39. perc, illetve Claudiu Bumba – 10., Szlobodan Szimovics – 24., Rubus Tamás – 59. és Niko Datkovic – 64. perc). Vasárnap estére maradt a Budapesti MTK–Zalaegerszegi TE FC találkozó. A tabellán:

1.      Fehérvár     4       2       2       0       11–6 8

2.      FTC  3       2       1       0       8–2   7

3.      Mezőköv.   4       2       1       1       5–4   7

4.      Puskás A.   3       2       0       1       7–5   6

5.      Kisvárda    4       2       0       2       7–8   6

6.      MTK 3       1       2       0       5–3   5

7.      Diósgyőr    3       1       1       1       5–6   4

8.      Újpest        4       1       1       2       7–9   4