Labdarúgó Orange I. liga – 22. forduló: Viitorul-diadal Gheorghe Hagi szülinapjára

A román élvonalban péntektől kezdődött a bajnokság sorozatának folytatása, az alapszakasz 22. fordulóját rendezték. Gólt szerzett a Pandúroknál a CFR-től leigazolt Sergiu Negruţ, a Dinamó pedig kikapott az éllovas Konstancai Viitorultól – a vendégcsapat tulajdonosa, Gheorghe Hagi vasárnap ünnepelte 52. születésnapját.

Eredmények: • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC 1–1 (gól: Sergiu Negruţ – 80. perc, illetve Vasile Gheorghe – 60. perc) • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Marosvásárhelyi ESE/ASA 1–0 (Takajuki Szeto – 28. perc) • Krajovai Universitatea SK–Voluntari-i FC 5–0 (Nuńo Rocha – 33., Nicuşor Bancu – 43., Alexandru Băluţă 2 – 47. és 66., valamint Andrei Ivan – 79. perc) • Bukaresti Dinamó–Voluntari-i FC 1–2 (Dan Nistor – 26. perc, illetve Kevin Boli – 64. és Florinel Coman 78. perc; kiállítva Alin Dudea – 93. perc, Dinamó). Lapzárta után fejeződött be a Botoşani-i FC–Chiajnai Concordia és a Kolozsvári CFR 1907–Bukaresti Steaua találkozó.

Hétfőn játsszák a  Temesvári ACS Poli––Medgyesi Gázmetán mérkőzés (20 órakor, élőben követhető a Look tv, a DigiSport1 és a DolceSport tévéadón).

Az állás: 1. Viitorul 45 pont/22 mérkőzés, 2. Krajova 40/22 (33–21), 3. Steaua 40/21 (27–16), 4. Gázmetán 34/21 – három pont levonva, 5. Dinamó 32/22 (34–30), 6. Astra 32/22 (22–25), 7. KV. CFR 30/21 – utóbbitól hat pontot levontak.