Labdarúgó II. liga, 15. forduló: Őszi bajnok a Krajovai U 1948

A román labdarúgó másodosztályban lejátszották az alapszakasz 15., idei utolsó fordulóját, az eredmények nyomán a Krajovai U 1948 várhatja az élről a február 20. körül esedékes folytatást.

Az FK Csíkszereda folytatta jó sorozatát, sorozatban a hetedik menetben maradt veretlen (négy győzelem, három döntetlen), ezúttal a Farul konstancai otthonából hozta el a bajnoki pontokat idegenlégiósai, a spanyol–marokkói Soufiane Jebari és az argentin Juan Bauza góljával.

Idén még két pótlás lesz, december 11-én, pénteken 16 órakor a Kolozsvár Arénában rendezik a Kolozsvári U FC–Temesvári Ripensia találkozót, amely a 13. fordulóból maradt el, december 14-én, hétfőn 14 órakor pedig a Ripensia–Farul összecsapást a 14. játéknap keretében.

Eredmények, II. liga, 15. forduló: • Bodzavásári/Buzăui Gloria MSC–Bákói Aerostar 1–1 (gól: Cristian Ciobanu – 66. perc, illetve Dorin Burlacu – 41. perc) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Krajovai U 1948 2–3 (Steven Goma – 46. és Gabriel Dodoi – 78. perc, illetve Marius Avram – 19. Dragoș Albu – 60. és Andrei Ciolacu – 85. perc) • Kisnikápolyi/Turnu Măgurele-i Turris-Oltul–Lénárdfalvi ACSF 1–1 (Alin Țegle – 75. perc) • Chiajnai Concordia–Szlatinai MSC 3–2 (Ionuț Biceanu – 41., Andrei Hergheligiu – 58., 11 m és Sergiu Arnăutu – 60. perc, illetve Ianis Stoica – 10. és Daniel Rogoveanu – 32. perc) • Konstancai Farul–FK Csíkszereda 0–2 (Soufiane Jebari – 58. és Juan Bauza – 76. perc, 11 m; kiállítva: Mihai Leca – 83. perc, Farul) • Resicabányai MSC–Temesvári Ripensia 2–0 (Victoraș Astafei – 13. és Laurențiu Breșneni – 40. perc; a mérkőzés egyik partjelzője a kolozsvári Doru Claudiu Lucaciu volt) • Szloboziai Unirea–Ploieşti-i Petrolul 0–3 (Marian Huja – 24., Serge Ekollo – 79. és Valentin Balint – 89. perc; a találkozó partjelzői a dési Marius Bălan és a kolozsvári Petrică Ionuț Câmpeanu voltak) • Mioveni-i SK–Zsilvásárhelyi Jövő Pandúrok 1–2 (Bogdan Rusu – 3. perc, illetve Ionuţ Burnea – 34., öngól és Marius Cioiu – 53. perc, 11 m) • Temesvári ASU Politechnika–Bukaresti Rapid 0–2 (Alexandru Dandea – 6. és Radu Crișan – 39. perc). A Bukaresti Metaloglobus szabadnapos volt. A Kolozsvári U FC–Călăraşi-i Dunărea összecsapás pedig december 8-ra, keddre marad (16.45-kor a Kolozsvár Arénában, élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó). Az állás:

1.      U 1948       14     8       6       0       27–12         30

2.      Jövő P.       14     8       2       4       26–21         26

3.      Rapid         14     8       2       4       22–20         26

4.      Călăraşi      13     7       3       3       18–13         24

5.      ASU Poli    14     6       6       2       14–11         24

6.      Metalogl.    14     6       4       4       16–10         22

7.      Szereda       14     6       4       4       16–12         22

8.      Petrolul      14     6       3       5       23–14         21