CFR 1907: csúfos vereség Rómában

A megtizedelt Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata áldozati bárányként ment az Örök Városba, s történelmi vereséget szenvedett az AS Róma elleni Európa Liga-mérkőzésen: 5–0 (3–0) arányban kapott ki az Olimpiai Stadionban az A-csoport harmadik fordulójában rendezett találkozón.

Európai kupában a Kolozsvári CFR 1907 eddigi negatív rekordja a 2010-ben jegyzett német Bayern München elleni 0–4 volt a Bajnokok Ligájában. Ez a mostani vereség egyúttal a Dan Petrescu-korszaknak is a mélypontja.

A portugál–mozambiki Paulo Fonseca edzette Farkasoktól az örmény Henrih Hamleti Mhitarján (1. perc), a brazil Roger Ibanez (24. perc), a spanyol Borja Mayoral Moya 2 (34. és 84. perc) és Pedro Rodriguez Ledesma (89. perc) volt eredményes.

A vasutasok védelme megrendült az utóbbi időben: Mihai Bordeianu idény közben eligazolt, a brazil Paulo Vinícius de Souza és a francia Mike Cestor sérüléssel küszködik, Andrei Burcă koronavírusos. Hasonlóképpen megfertőződött Alexandru Chipciu középpályás és a szlovák Jakub Vojtus, továbbá a szakmai stáb néhány tagja – ezek után Dan Petrescu vezetőedző mindössze hat cserejátékost tudott nevezni az Európa Liga keretéből erre a mérkőzésre (s csak a lengyel Gregorz Sandomierski kapust nem küldte csatába).

A meccs gyakorlatilag 0–1-ről kezdődött a CFR 1907 szemszögéből, mivel már az 57. másodpercben rezgett a háló. Leonardo Spinazzola adta be a labdát a kaputól 7 méterre őrizetlenül hagyott Mhitarjánnak, aki befejelte a labdát (1–0). A CFR 1907-től a horvát Damjan Djokovics a 6. percben mellé lőtt, a 23. percben pedig Ovidiu Hoban lövését megfogta a spanyol Pau López Sabata kapus. A rómaiak a 24. percben növelték az előnyüket, a forgatókönyv hasonló volt az első találathoz, csak ezúttal szögletből ívelt be a francia Jordan Veretout, és Ibanez fejelt senkitől sem zavartatva 7 m-ről a hálóba (2–0). Tíz perc múlva már katasztrofális arányokat öltött a vereség, Cristian Bălgrădean hárítani tudta Veretout lövését, de a kipattanóból a brazil Bruno da Silva Peres hozta kihagyhatatlan helyzetbe Borja Mayoralt (3–0). A félidő Ciprian Deac veszélyes lövésével zárult.

Térfélcsere után a CFR továbbra sem tudott veszélyes helyzeteket kialakítani, habár ekkor a területet jobban uralta. A gólhelyzetek és a gólok viszont az AS Rómánál maradtak: Borja Mayoral a 66. percben közelről fölé lőtt, de a hajrában sikerült dupláznia, a 84. percben Cristian Manea túl rövid felszabadítását büntette (4–0). Zárásként a csereként beállt fiatal Tommaso Milanese szolgálta ki Pedrót, aki beállította az 5–0-s végeredményt.

A házigazdák két utolsó találata előtt a fiatal Nicolae Carnat előtt adódott két lehetőség. A 73. percben beadására nem érkezett senki, öt percre rá pedig Lorenzo Pellegrini elakasztotta a büntetőterületen belül, de a szlovén Matej Jug játékvezető sípja néma maradt.

A CFR 1907 összeállítása: Cristian Bălgrădean – Mateo Susic (79. perc Iasmin Latovlevici), Cristian Manea, Ovidiu Hoban, Denis Ciobotariu, Mario Camora – Ciprian Deac (46. perc Adrian Păun), Cătălin Itu (46. perc Michael Pereira), Damjan Djokovics – Mario Rondón (90. perc Andrei Dodi Joca), Gabriel Debeljuh (67. perc Nicolae Carnat).

November 26-án újból találkozik a két együttes a 4. fordulóban, de ezúttal a Dr. Constantin Rădulescu Stadion lesz a helyszín. Addig azonban először bajnoki mérkőzés vár a vasutasokra, vasárnap 18 órakor a Piteşti-i Argeş FC vendégei lesznek.

Eredmények, Európa Liga, csoportkör, 3. forduló, A-csoport: • AS Róma (olasz)–Kolozsvári CFR 1907 5–0 (gól: Henrih Hamleti Mhitarján – 1., Roger Ibanez – 24., Borja Mayoral Moya 2 – 34. és 84., valamint Pedro Rodriguez Ledesma – 89. perc) • Young Boys (svájci)–CSZKA Szófia (bolgár) 3–0 (Felix Mambimbi (3, 32) şi Miralem Sulejmani (18). A csoport állása:

1.       Róma          3        2        1        0        7–1    7

2.       Young B.    3        1        1        1        5–3    4

3.       CFR 1907   3        1        1        1        3–6    4

4.       Szófia         3        0        1        2        0–5    1

Nagy verést kapott az AC MilanAz olasz bajnokságban listavezető AC Milan meglepetésre 3–0-s vereséget szenvedett a vendég OSC Lille-től a labdarúgó Európa Liga csoportkörének csütörtöki harmadik fordulójában. A milánói együttesnek március 8-a óta – minden versenysorozatot és a barátságos meccseket is figyelembe véve – ez volt az első veresége. A francia vendégegyüttesben a török Yusuf Yazici mesterhármast ért el, először a 22. percben büntetőből talált a kapuba, majd az 55. és az 58. percben is eredményes volt. Az olaszoknál a román válogatott Ciprian Tătăruşanu kapus a cserepadon kapott helyet.

A Lang Ádámmal felálló ciprusi Omonia hazai pályán 2–0-s vereséget szenvedett a spanyol Granadától. A nicosiai együttes magyar válogatott védője végigjátszotta a találkozót, a 84. percben sárga lapot kapott. Az Omonia a 41. perctől emberhátrányban futballozott.

A cseh Sparta Pragában a román idegenlégiós Florin Niţă védett, együttese némileg meglepő módon kiütéses, 4–1-es győzelmet aratott Glasgowban a skót Celtic ellen. A vendégektől Lukas Julis mesterhármast ért el.

A portugál Benfica Lisszabon emberhátrányban, a 91. percben szerzett góllal mentette döntetlenre a vendég Glasgow Rangers elleni összecsapást: 3–3 lett a vége, úgy, hogy a skótok már 3–1-re is vezettek. Utóbbi csapatban a cserepadot koptatta a román idegenlégiós Ianis Hagi.

A Tottenham Hotspur ezúttal Razgradban, a Ludogorec otthonában szerepelt és nyert, mégpedig 3–1-re. Harry Kane a 300. mérkőzését játszotta az észak-londoni együttes színeiben, és megszerezte a 200. gólját, amellyel a 13. percben vezetéshez juttatta csapatát. A bolgár együttes szépítő gólját Claudiu Keşerü lőtte az 50. percben, a román csatár kezdőként szerepelt, az 59. percben lecserélték. A Ludogorec többi románja közül Cosmin Moţi a cserepadon kapott helyet, míg a sérült Dragoş Grigorét nem nevezték.

A görög AEK Athén – soraiban a román válogatott Ionuţ Nedelcearuval – 4–1 arányban kiütötte az ukrán Zorja Luhanszk gárdáját.

A csoportokból az első két helyezett jut majd a kieséses szakaszba.

Európa Liga, csoportkör, 3. forduló:

B-csoport: • Arsenal (angol)–FK Molde (norvég) 4–1 • Bécsi Rapid (osztrák)–Dundalk (ír) 4–3. Az állás: 1. Arsenal 9 pont, 2. Molde 6, 3. Bécsi Rapid 3, 4. Dundalk 0.

C-csoport: • Hapoel Beer-Sheva (izraeli)–Bayer Leverkusen (német) 2–4 • Slavia Prága (cseh)–Nizza/Nice (francia) 3–2. Az állás: 1. Slavia 6 pont (5–5), 2. Leverkusen 6 (10–5),, 3. Nice 3 (5–9), 4. Beer-Sheva 3 (5–6).

D-csoport: • Lech Poznan (lengyel)–Standard Liége (belga) 3–1 • Benfica Lisszabon (portugál)–Glasgow Rangers (skót) 3–3. Az állás: 1. Rangers 7 pont (6–3), 2. Benfica 7 (10–5), 3. Poznan 3, 4. Liége 0.

E-csoport: • PAOK Szaloniki (görög)–PSV Eindhoven (holland) 4–1 • Omonia Nicosia (ciprusi)–Granada (spanyol) 0–2. Az állás: 1. Granada 7 pont, 2. PAOK 5, 3. PSV 3, 4. Omonia 1.

F-csoport: • Fiume/Rijeka (horvát)–SSC Nápoly (olasz) 1–2 • Real Sociedad (spanyol)–AZ 67 Alkmaar (holland) 1–0. Az állás: 1. Nápoly 6 pont (3–2), 2. Alkmaar 6 (5–2), 3. Real Sociedad 6 (2–1), 4. Rijeka 0.

G-csoport: • Leicester City (angol)–Braga (portugál) 4–0 • Zorja Luhanszk (ukrán)–AEK Athén (görög) 1–4. Az állás: 1. Leicester 9 pont, 2. Braga 6, 3. AEK 3, 4. Zorja 0.

H-csoport: • Celtic Glasgow (skót)–Sparta Prága (cseh) 1–4 • AC Milan (olasz)–OSC Lille (francia) 0–3. Az állás: 1. Lille 7 pont, 2. Milan 6, 3. Sparta 3, 4. Celtic 1.

I-csoport: • Villarreal (spanyol)–Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 4–0 • Sivasspor (török)–Karabah/Qarabag (azeri) 2–0. Az állás: 1. Villarreal 9 pont, 2. Makkabi Tel-Aviv 6, 3. Sivasspor 3, 4. Qarabag 0.

J-csoport: • Royal Antwerpen (belga)–LASK Linz (osztrák) 0–1 • Razgrad Ludogorec (bolgár)–Tottenham Hotspur (angol) 1–3. Az állás: 1. Tottenham 6 pont (6–2), 2. Antwerpen 6 (3–2), 3. LASK 6 (5–6), 4. Ludogorec 0.

K-csoport: • Dinamo Zágráb (horvát)–Wolfsberger AC (osztrák) 1–0 • Feyenoord Rotterdam (holland)–CSZKA Moszkva (orosz) 3–1. Az állás: 1. Zágráb 5 pont, 2. Wolfsberg 4 (5–3), 3. Feyenoord 4 (4–5), 4. CSZKA Moszkva 2.

L-csoport: • TSV 1899 Hoffenheim (német)–Slovan Liberec (cseh) 5–0 • Crvena Zvezda Belgrád (szerb)–KAA Gent (belga) 2–1. Az állás: 1. Hoffenheim 9 pont, 2. Crvena Zvezda 6, 3. Liberec 3, 4. Gent 0.