Bajnokságról bajnokságra: focikörkép karácsonykor

Az európai labdarúgó topbajnokságok közül az olasz, a spanyol és a francia pontvadászatban még karácsony előtt befejezték a hétközi forduló, a „fanatikusabb” angolok viszont szokás szerint a hétvégén is játszottak.

Nyolc mérkőzést rendeztek az olasz labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának szerdai játéknapján, ezeken összesen 29 gól született. A 3,625-ös gólátlaghoz három meccs is öt találattal járult hozzá. Az AC Milan a 17. percben már kettővel vezetett az SS Lazio elleni rangadón, ám a vendégek Ciro Immobile kihagyott büntetője ellenére az 59. percre kiegyenlítettek. A milánóiak győztes gólját a francia Theo Bernard François Hernández a 92. percben szerezte. A román idegenlégiósok közül Cirpian Tătăruşanu kapus a cserepadon kapott helyet, a túloldalon viszont Ştefan Radu végigjátszotta a meccset.

Az AS Róma házigazdaként a Cagliari ellen, a Sassuolo pedig a Sampdoria vendégeként nyert 3–2-re. Előbbi mérkőzésen a vendégeknél a román válogatott Răzvan Marin 85. perc játéklehetőséget kapott, utóbbi találkozón pedig Vlad Chiricheş is szinte végigjátszotta az egész meccset a Sassuolo hátvédsorában, a 87. percben cserélték le.

Eredmények, Serie A, 14. forduló: • Torinói Juventus–Fiorentina 0–3 • Crotone–AC Párma 2–1 – kedden játszották • Bologna–Atalanta Bergamo 2–2 • AC Milan–SS Lazio 3–2 • SSC Nápoly–FC Torino 1–1 • AS Róma–Cagliari 3–2 • Sampdoria–Sassuolo 2–3 • Spezia–Genoa 1–2 • Udinese–Benevento 0–2 • Hellas Verona–Milánói Internazionale 1–2 (a román idegenlégiós Andrei Ionuţ Radu kapus a cserepadot koptatta). A tabellán: 1. Milan 34 pont/14 mérkőzés, 2. Inter 33/14, 3. Róma 37/14, 4. Sassuolo 26/14, 5. Nápoly 25/13, 6. Juventus 24/13.

A címvédő Real Madrid házigazdaként 2–0-ra legyőzte a Granada csapatát a spanyol labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának szerdai játéknapján. Az 57. percben a brazil Carlos Henrique José Francisco Venâncio Casimiro, majd a 94. percben a francia Karim Benzema volt eredményes. A fővárosiak sorozatban hatodik mérkőzésüket nyerték meg, a vendégek pedig öt veretlenül megvívott tétmeccs után kaptak ki ismét. A Granada eddig csak egyszer, 2013 februárjában tudta legyőzni a Real Madridot.

Eredmények, La Liga, 15. forduló: • Real Valladolid–FC Barcelona 0–3 • Villarreal–Athletic Bilbao 1–1 • Real Sociedad–Atlético Madrid 0–2 • Huesca–Levante 1–1 • Valencia CF–FC Sevilla 0–1 • Elche–Osasuna Pamplona 2–2 – kedden játszották • Real Madrid–Granada 2–0 • Getafé–Celta Vigo 1–1 • Deportivo Alavés–Eibar 2–1 • Real Betis Sevilla–Cádiz 1–0. A táblázaton: 1. Atlético Madrid 32 pont/13 mérkőzés (26–5), 2. Real Madrid 32/15 (27–14), 3. Real Sociedad 26/16 (25–12), 4. Villarreal 26/15 (20–14), 5. Barcelona 24/14, 6. Sevilla 23/13.

A Leicester City hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Manchester Uniteddel az angol bajnokság 15., hagyományos karácsonyi fordulójának nyitómérkőzésén. A második és harmadik helyen álló csapatok csatáján mindkétszer az idegenben immár 21 mérkőzés óta veretlen Manchester United szerzett vezetést, de Marcus Rashford találatára Harvey Barnes, a portugál Bruno Miguel Borges Fernandes góljára pedig Jamie Richard Vardy tudott válaszolni, utóbbit hivatalosan kongói–angol Axel Tuanzebe öngóljának jegyezte be a Premier League. A brit labdarúgásban a Boxing Day a legenda szerint azért vált hagyománnyá, mert az első világháború idején, 1914-ben angol és német katonák Belgiumban letették a fegyvereiket és barátságos focimeccset játszottak egymással. A mai napig nem tudták hitelt érdemlően bizonyítani, hogy valóban így történt-e, ennek ellenére az Angol Labdarúgó Szövetség (FA) hat esztendővel ezelőtt ünnepélyes emlékmérkőzést rendezett a századik évforduló alkalmából.

Eredmények, Premier League, 15. forduló: • Leicester City–Manchester United 2–2 • Aston Villa–Crystal Palace 3–0 • Fulham-Southampton 0–0 • Arsenal–Chelsea 3–1 • Manchester City–Newcastle United 2–0 • Sheffield United–Everton 0–1. Vasárnapra maradt a Leeds United–Burnley, West Ham United–Brighton & Hove Albion, FC Liverpool–West Bromwich Albion és Wolverhampton Wanderers–Tottenham Hotspur találkozó. Az állás: 1. Liverpool 31 pont/14 mérkőzés, 2. Everton 29/15, 3. Leicester 28/15, 4. MU 27/14, 5. Man. City 26/14, 6. Aston Villa 25/13.

Ligue 1

A francia pontvadászat 17. fordulójában mindhárom dobogós együttes hozta a kötelező győzelmet, a góltermékenyebb Olympique Lyon viszont megelőzte az OSC Lille-t. A román Adrian Ursea edzette OGC Nizza/Nice pontot szerzett hazai pályán.

Eredmények, Ligue 1, 17. forduló: • Girondins Bordeaux–Stade Reims 1–3 • RC Lens–Brest 2–1 • OGC Nizza/Nice–Lorient 2–2 • Nimes–Dijón 1–3 (a vendégeknél Mihai Alexandru Dobre a 72. percben csereként állt be, a francia–román Bogdan Racoviţan a cserepadon kapott helyet) • Stade Rennes–FC Metz 1–0 • Angers–Olympique Marseille 2–1 • Olympique Lyon–FC Nantes 3–0 • AS Monaco–Saint-Étienne 2–2 • Montpellier–OSC Lille 2–3 • Paris Saint-Germain–Racing Strasbourg 4–0. A sorrend: 1. Lyon 36 pont/17 mérkőzés (34–14), 2. Lille 36/17 (31–12), 3. PSG 35/17, 4. Rennes 31/17, 5. Marseille 28/15, 6. Monaco 27/17.

Triplázott az FC Porto

A bajnoki és kupagyőzelem után a 42. alkalommal kiírt portugál Szuperkupát is elhódította az FC Porto, amely az Aveiróban rendezett zárt kapus döntőben Sergio Oliveira (25. perc, 11 m) és a kolumbiai Luis Díaz (90. perc) találataival 2–0 arányban legyőzte riválisát, az előző évben győztes Benfica Lisszabont. Az FC Porto 22. alkalommal szerezte meg a trófeát.