„Lecsapott” a Sas a láposiakra

Alacsonyabb szinten is készülnek a labdarúgó IV. ligában a bajnoki kezdésre.

ERKEDI CSABA

A Szamosújvárnémeti Sas csapata a Máramaros megyei negyedosztályban jól szereplő , a feljutásért sokáig harcban lévő Magyarláposi Láposhoz látogatott, és 3–1 (0–0) arányú győzelemmel tért haza. A Kolozs megyei gárdánál most mutatkozott be a Dési Szamostól szélnek eresztett Rareş Petrean, aki gólt is lőtt.

A Kolozs megyei labdarúgó testület elnöke, Vasile Marc elmondása szerint meghosszabbították a benevezést a IV. ligába, a bajnoki rajtot amúgy is elhalasztották szeptember közepére. Kevesen vállalkoztak eddig a beiratkozásra, ennek legfőbb oka, hogy nem sok egyesület játékosa tudja vállalni az állandó koronavírustesztek költségét. A főleg helyi és falusi csapatokat felvonultató V. liga indulása is kétségessé vált ugyanilyen okok miatt.

A Dési Egyesülés harmadosztályú csapata is lejátszott egy előkészületi mérkőzést IV. ligás ellenféllel: a jobb időket megért Szilágycsehi Silvania ellen kiütéssel nyertek 6–0 arányban.