Vb-2022: Anglia kiütötte Iránt

Az angol válogatott fölényes, 6–2-es győzelmet aratott az iráni csapat felett a katari labdarúgó-világbajnokság B-csoportjának hétfői nyitómérkőzésén.

A találkozó elején csaknem tíz percet állt a játék, mivel az irániak kapusa egy kijövetel közben összefejelt csapattársával, és végül le is kellett cserélni.

Az angolok futballoztak fölényben és Harry Maguire fejesével a 32. percben kis híján előnybe kerültek, a labda azonban a felsőlécen csattant. Nem sokkal később már megszületett az első angol gól a 19 éves Jude Bellingham első válogatottbeli találatának köszönhetően. A 43. percben egy újabb angol pontrúgásból esett gól, ezúttal a Maguire által lefejelt labdát Bukayo Saka bombázta a léc alá. Az irániak a reklamálással voltak elfoglalva, és szinte azonnal újabb gólt kaptak saját középkezdésük után, ekkor Raheem Sterling talált a hálóba. A játékvezető az iráni kapus hosszas ápolása miatt 14 (!) perc hosszabbítást rendelt el az első félidő végén.

A fordulást követően bő negyedórát kellett várni az újabb angol gólra, Saka már másodszor volt eredményes, ugyanakkor néhány pillanattal később az irániak az első kaput eltaláló lövésükből szépítettek. Az angolok a csereként pályára lépő Marcus Rashford első két labdaérintése után állították vissza a különbséget, majd a 90. percben egy másik csere, Jack Grealish révén találtak be ismét. A brazil bíró ezúttal 10 perc túlórára késztette a csapatokat, a végén pedig a videóbíró segítségével még egy büntetőt is megadott az irániaknak, amelyet az így duplázó Mehdi Taremi értékesített, kialakítva a végeredményt.

B-csoport, 1. fordulóANGLIA–IRÁN 6–2 (3–0)al-Rajjan, Halifa Stadion, 45 334 néző. Vezette: Raphael Claus (Brazilia).Anglia: Jordan Pickford – Kieran Trippier, John Stones, Harry Maguire (70. perc Eric Dier), Luke Shaw – Declan Rice, Jude Bellingham – Raheem Sterling (70. perc Jack Grealish), Mason Mount (70. perc Phil Foden), Bukayo Saka (70. perc Marcus Rashford) – Harry Kane (76. perc Callum Wilson). Szövetségi kapitány: Gareth Souhgate.Irán: Alireza Bejranvand (20. perc Hosszein Hosszeini) – Sadeh Moharrami, Ruzbeh Cesmi (46. perc Hosszein Kanaanizadegan), Madzsid Hosszeini, Milad Mohammadi (63,. perc Mehdi Torabi) – Ahmad Nurollahi (77. perc Sardar Azmun), Ehszan Hadzsafi, Ali Karimi (46. perc Szaed Ezatolahi) – Alireza Dzsahanbahs (46. perc Ali Golizadeh), Mehdi Taremi, Morteza Puraligandzsi. Szövetségi kapitány: Carlos Queiroz (Portugália).Gólszerzők: Bellingham – 35., Saka 2 – 43. és 62., Sterling – 45. + 1., Rashford – 71., valamint Grealish – 90. perc, illetve Taremi 2 – 65. és 103. perc, a második 11 m).