Kosárlabda Európa Kupa: újabb szoros vereség az U-BT-nek

Újabb vereséget szenvedett a férfi kosárlabda Európa Kupában a Kolozsvári U-BT: Mihai Silvăşan legénysége ezúttal a litván Lietkabelis Panevezystől kapott ki idegenben, miután végig méltó ellenfele volt riválisának.

Az Európa Kupában negyedik alkalommal szereplő Lietkabelis – a litván bajnokság legutóbbi szezonjának ezüstérmese – és a második számú európai kupasorozatban idén debütáló U-BT egyforma mérleggel – egy győzelem és két vereség – várta a negyedik fordulót. A szerda esti mérkőzésen a szerb Sztefan Bircsevics triplája „avatta fel” az eredményjelzőt, majd ugyanő közelről is betalált (0:5), de aztán a hazai csapat is megtalálta az utat a palánkig, és nemsokára átvette a vezetést (6:5). Kiegyenlített küzdelem következett, amely során többször volt egyenlő az állás, az első negyed végén hazai triplával a litván gárda volt egypontos előnyben. A második negyedben semmi sem változott: a két gárda fej fej mellett haladt. A forgatókönyv abban is hasonlított az első tíz percre, hogy a negyed első pontjait ezúttal is a kolozsváriak, az utolsókat viszont a hazaiak szerezték, akik így „hajszállal” megnyerték ezt a játékrészt is, annak ellenére, hogy az U-BT adott pillanatban nyolc ponttal (21:29) vezetett.

Térfélcsere után folytatódott az „adok-kapok”: megint 0:5-ös kolozsvári részeredménnyel kezdődött a játék (39:41), 8:0 volt rá a válasz (47:41). Aztán 0:9 következett (47:50), majd egy ideig felváltva estek a kosarak, mígnem a negyed második felében a házigazdák 54:54 után egérutat nyertek újabb 6:0-s sorozattal.

Az utolsó tíz perc 64:59-ről indult, de 68:69-nél már ismét az U-BT-nél volt az előny. A következő percekben viszont a rivális jobban összpontosított, 78:69-re ellépett, és innen már nem tudott visszajönni az U-BT annak ellenére, hogy 21 másodperccel a vége előtt (85:82) még felcsillant a remény…

„Mindenki dicsér azért, ahogyan harcolunk, de meg kell tanulnunk nyerni is” – vonta le a következtetést a találkozó után Mihai Silvăşan vezetőedző, aki elmondta, érződött a csapat játékában a kubai Karel Guzman Abreu hiánya. Hozzátette: elégedett tanítványai elszántságával, és akár meg is nyerhette volna a találkozót az U-BT, ám a rivális néhány fontos pillanatban dobott kosárral meghiúsította ezt. „Megyünk tovább, ez még csak a negyedik meccs volt a szezonból” – összegzett.

Végeredmény: • Lietkabelis Panevezys–Kolozsvári U-BT 89:84 (19:18, 20:18, 25:23, 25:25); a kolozsváriak legeredményesebbje a brazil Léo Meindl volt 22 ponttal, míg összességében a vendégek legjobbjának a 20 pontja mellett hét lepattanót szerző és egy döntő passzt adó bosnyák Andrija Sztipanovics bizonyult.

Négy forduló után a csoportot a francia JL Bourg en Bresse vezeti hibátlan mérleggel, 8 ponttal, második 7 ponttal a spanyol Joventut Badalona, harmadik 6-tal az olasz Germani Brescia, míg az U-BT az utolsó előtti, 9. helyre esett vissza 5 ponttal – mindössze az általa (is) legyőzött, a sorozatban még nyeretlen szlovén Cedevita Olimpija Ljubljanát előzi meg. A csoportból az első nyolc jut tovább a kieséses szakaszba.

A soron következő válogatott mérkőzések miatt az Európa Kupában is kisebb szünet következik, így az U-BT legközelebb november 23-án játszik, amikor is a Brescia gárdáját látja vendégül – ezt megelőzően a hazai bajnokságban november 19-én a Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i MSC-t fogadja.