Ismét kiválóan szerepeltek a kolozsvári tájfutók

Igazi tájfutó fesztivál zajlott az elmúlt héten Viktóriaváros környékén és Szebenben, ugyanis 6 nap alatt 7 versenyszámban – amiből 3 az elit versenyzők számára világranglista-futam volt – mérte össze tudását a 25 országból érkezett 560 résztvevő. Négy egyéni versenyszám összetett eredményei alapján a Grand Prix Románia díjakat is átvehették a győztesek, a román állampolgárságú versenyzőknek pedig a rendezvény egyben országos bajnokság is volt.

TŐKÉS ÁRPÁD

Kétségkívül a versenysorozat legkiemelkedőbb része a Délkelet- Európai Bajnokság négy versenyszáma volt, amelybe csak a régió 11 országát képviselő sportolók eredményei számítottak. Romániának a 36 fős ifjúsági és felnőtt elit válogatott keretét hat kolozsvári tájfutó is erősítette – a szó szoros értelmében –, ugyanis a 33 nyert éremből 13-nak a részesei voltak.

A három egyéni és egy váltó versenyszám terepei teljesen különböző jellegűek voltak, így azok érvényesülhettek, akik minden téren jól felkészültek voltak.

Legeredményesebben Vigh Ervin versenyzett, aki a négy nap alatt négy érmet szerzett (arany középtávon és váltóban, ezüst sprinten és bronz normál távon). Az egyéni számokban érmeket szerzett még Vörös Ádám (arany középtávon), Jancsik Endre (ezüst normál távon), Csis Nándor (ezüst középtávon).

A leglátványosabb versenyszámban – a váltóversenyen – születtek a legjobb eredmények: a nyolc korcsoportban öt első és három második helyet szereztek a román váltók. Ezekkel a teljesítményekkel a kolozsvári futók elérték azt, hogy mindegyikük legalább egy éremmel a tarsolyukban térhetett haza.

Részletes váltóeredmények (vastag betűvel a kolozsváriak): • M16: 1. Románia (Tamas Lucas, Vigh Ervin, Deaconescu Constantin), 2. Szlovénia, 3. Bulgária • W16: 1. Románia (Tudorache Alexia, Bőjte Sára, Pop Diana), 2. Moldova Köztársaság, 3. Bulgária • M18: 1. Bulgária, 2. Románia (Jancsik Endre, Gălăţeanu Andrei, Iacob Ioan), 3. Törökország • W18: 1. Románia (Ráduly Réka, Manu Andreea, Stupu Iulia), 2. Bulgária, 3. Törökország • M20: 1. Románia (Vörös Ádám, Csis Nándor, Vădean Cătălin), 2. Bulgária, 3. Moldovai Köztársaság • W20: 1. Románia (Galateanu Daria, Divin Judit, Roman Alexandra), 2. Bulgária, 3. Törökország • M21: 1. Moldovai Köztársaság, 2. Románia (Tintar Mihai, Blejdea Alexandru, Zinca Ionuţ), 3. Törökország • W21: 1. Bulgária; 2. Románia (Deac Anca, Simon Gyöngyi, Anghel Andra); 3. Moldovai Köztársaság.

Az ifi és felnőtt elit korosztályokkal párhuzamosan, immár tizedik alkalommal, a szenior korosztályokban is megrendezték a Délkelet-Európai Bajnokságot. Kolozsvárt nem képviselték sokan, de akik ott voltak, szokásukhoz híven az élmezőnyben végeztek.

A legjobb eredmények: • W50: Sárközi Zsuzsa: 1 arany, 1 ezüst, 1 bronz • W70: Fey Klára: 2 arany • W75: Simon Krisztina: 1 arany • M60: Tőkés Árpád: 3 arany • M60: Plaian Voicu: 2 arany • M60: Dumitrel Ion: 1 bronz • M65: Fey Sándor: 1 arany, 2 ezüst • M70: Enyedi András: 1 arany • M75: Ciobanu Dumitru: 1 ezüst.

Mindezek az eredmények hozzájárultak ahhoz, hogy az országok közötti összesített pontversenyt Románia nyerje meg.

A kisebbek számára „csak” országos bajnokság volt ez a rendezvény. A TranSilva SK fiataljai remekül szerepeltek. Teljesítményeikkel bizonyították, hogy az utánpótlás biztosítva van.Eredmények: • M12: Simon Vince Sámuel: 3 aranyérem (GP összetett, normál táv, középtáv) • La­ping Péter: 3 bronzérem (GP összetett, normál táv, középtáv) • M14: Simon Benjámin: 3 aranyérem (GP összetett, normál táv, középtáv), 1 ezüst (sprint) • Égly János Pál: 1 bronzérem (középtáv) • W12: Görög Gyöngyi: 1 aranyérem (GP összetett), 2 ezüst (normál táv, középtáv).

Lesz utánpótlás is.

A legkisebbeknek (10 év alattiak) még nem rendeznek országos bajnokságot, de feltétlenül meg kell említeni Szőcs Sára, Szőcs Norbert és Albert-Demeter Hugó teljesítményét, akik rendszeresen az élen végeztek korosztályukban a hat versenynap során. A részletes eredmények a www.seeoc2022.ro honlapon érhetőek el; fotóriport ugyanakkor megtekinhető hírportálunk Zoom rovatában is.

Mindezt összegezve elmondhatjuk: az idei év legrangosabb hazai tájfutó eseményéről elégedetten térhettek haza a kolozsvári tájfutók.

Borítókép: Az ifiválogatott