CFR-búcsú Európától

A labdarúgó Konferencia Liga nyolcaddöntőbe jutásért vívott párharc csütörtök esti visszavágóján a Kolozsvári CFR 1907 és az olasz SS Lazio gól nélküli döntetlenre végzett a telt házas Dr. Constantin Rădulescu Stadionban, így a Rómában elszenvedett egygólos vereség miatt a vasutasok búcsúztak a sorozattól.

Dan Petrescu együttese sokkal bátrabban játszott, mint egy héttel korábban az olasz fővárosban, de komoly veszélyt azért nem jelentett. A 11. percben Andrei Burcă fejelt mellé, az ezt követő olasz támadás is kimaradt. Maurizio Sarri együttese a 17. percben már gólt is szerezhetett volna, de Manuel Lazzari beadása után a spanyol Luis Alberto fejesénél parádésan védte a felső sarokba tartó labdát a házigazdák olasz kapusa, Simone Scuffet. A CFR négy perc múlva hagyta ki a legnagyobb lehetőséget: Nicolo Casale eladott labdájára a curaçaói–holland Rangelo Janga lecsapott, támadótársának, a koszovói Ermal Krasniqinek továbbított, akinek lövése viszont nem találta el a kaput. A félidőben még mindkét oldalon volt egy-egy mellélövés: a 28. percben a vendégektől a horvát Toma Basics, három percre rá a hazaiaktól utóbbi honfitársa, Karlo Muhar tévesztette el a célpontot.

Fordulás után az 53. percben Luis Alberto szögletrúgása dobogtatta meg a szíveket, de a sarokrúgásból egyenesen rálőtt labdánál helyt állt a hálóőr. Egy perc múlva viszont az olasz kapu előterében pattogott a labda: Janga passzolt Krasniqinek, akinek első lövését blokkolta Casale, az ismétlés pedig mellément.  A 61. percben Luis Alberto újabb veszélyes szögleténél a labda túljutott Scuffeten, a svájci–angolai Cephas Malele viszont a gólvonalról kifejelte a labdát. A 63. percben is a vasutasok kapujánál volt tűzijáték: Matias Vecino lövését Cristian Manea blokkolta, a kipattanót Casale bombázta kapura, ezt Scuffet bravúrral hárította, majd Vecino lövését közös erővel mentették, a végén pedig az uruguayi nem találta el a kaput.

A 77. percben a hazai csapat emberhátrányba is került, Muhar megkapta a második sárga lapot a német Felix Zwayer játékvezetőtől, és a kiállítás sorsára jutott. Még így is sikerült a végén némi veszélyt kelteni a hazaiaknak: a német Cristopher Braun adta be a labdát a ghánai Emmanuel Yeboahnak, de utóbbi hét méterről nem találta el a kaput. A hosszabbítás második percében Basics távoli lövése ment fölé, így maradt a 0–0-s eredmény.

Ez volt a Kolozsvári CFR 1907 100. mérkőzése a nemzetközi kupákban.

A rómaiak ezúttal sem nevezték a keretbe a sérült román idegenlégiós Ştefan Radut.

A kolozsvári csapat összeállítása: Simone Scuffet – Cristian Manea (84. perc Christopher Braun), Denis Kolinger, Andrei Burcă – Mário Camora (csapatkapitány), Ciprian Deac, Lovro Cvek, Karlo Muhar, Ermal Krasniqi (84. perc Claudiu Petrila) – Cephas Malele (70. perc Daniel Bîrligea), Rangelo Janga (84. perc Emmanuel Yeboah); fel nem használt cserék: Rareş Gal, Cristian Bălgrădean – Bogdan Ţîru, Mihai Bordeianu és Alin Fica.

A CFR 1907-re a bajnokság 27. fordulójában hétfőn este nyolc órakor a Ploieşti-i Petrolul elleni kiszállás vár.

Eredmény, Konferencia Liga, rájátszás a nyolcaddöntőbe kerülésért, visszavágó: • Kolozsvári CFR 1907–SS Lazio Róma (olasz) 0–0 (kiállítva: Karlo Muhar – 77. perc, CFR 1907) – továbbjutott a Lazio 1–0-s összesítéssel.

Borítókép: Tizenhatezren tekintették meg a helyszínen a vasutascsapat 100. nemzetközi kupameccsét – FOTÓ: FACEBOOK/CFR1907