CFR 1907: távolodik a címvédés lehetősége

A romániai labdarúgó élvonal rájátszásának 5. fordulójában Ovidiuban mérkőzött meg az éllovas Konstancai Farul és a címvédő Kolozsvári CFR 1907, Gheorghe Hagi együttese 1–0 (0–0) arányban nyert.

A találkozót egy gyors kontra döntötte el az 53. percben: Constantin Grameni a leshatáron indította Tudor Băluţăt, aki a kifutó kapus mellett Adrian Maziluhoz passzolt, aki az üres kapuba lőtt (1–0).

Sebastian Colţescu krajovai–bukaresti játékvezető a 88. percben 11-est ítélt a vasutasok javára (a curaçaói–holland Rangelo Janga ellen követtek el szabálytalanságot), de videóbírózás után visszavonta ítéletét.

Dan Petrescu csapata: Simone Scuffet – Cristian Manea, Andrei Burcă, Yuri Matias, Cristopher Braun – Karlo Muhar, Lovro Cvek (60. perc Emmanuel Yeboah), Bismarck „Nana” Adjei-Boateng – Ermal Krasniqi, Claudiu Petrila (60. perc Daniel Bîrligea), Rangelo Janga.

fel nem használt cserék: Răzvan Sava – Andrei Peteleu, Bogdan Ţîru, Ovidiu Hoban, Mihai Bordeianu, Alin Fica és Anton Maglica.

A CFR 1907 május 1-jén hétfőn 20.30-kor a Bukaresti Rapid vendége lesz.

Eredmények:

Felsőház (1–6. hely): • Sepsiszentgyörgyi Olt Sportklub–Krajovai Universitatea 1–2 (gól: Marius Ştefănescu – 95. perc, illetve Alexandru Creţu – 49. és Jovan Markovics – 66. perc; kiállítva: Creţu – 63. perc) • Konstancai Farul–Kolozsvári CFR 1907 1–0 (Adrian Mazilu – 53. perc). Vasárnap estére maradt a Bukaresti Rapid–FCSB összecsapás. Az ideiglenes állás: 1. Farul 42 pont/5 mérkőzés, 2. KV. CFR 1907 38/5, 3. FCSB 37/4, 4. Krajova 35/5, 5. Rapid 28/4, 6. Sepsi 24/5.

Alsóház (7–16. hely): • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Piteşti-i Argeş 2–1 (gól: Vesel Limaj 11. és Daniel Paraschiv – 38. perc, illetve Kévin Koubemba – 61. perc) • Botoşani-i FC–Krajovai U 1948 0–0 (a krajovai csapattól Juan Bauza a 27. percben 11-est hibázott) • Târgoviştei Chindia–Aradi UTA 2–1 (Daniel Popa 2 – 19. és 63. perc), illetve Rareş Pop – 54. perc). Hétfőn 17.30-kor a medgyesi Gázmetán Stadionban játsszák a Kolozsvári U FC–Mioveni-i SK találkozót, 20.30-kor pedig a Voluntari-i FC–Ploieşti-i Petrolul mérkőzést, a meccseket élőben közvetíti a DigiSport, az Orange Sport és a Prima Sport tévéadó. Az ideiglenes állás: 7. U 1948 28 pont/5 mérkőzés, 8. Hermannstadt 27/5 (8–4), 9. Botoşani 27/5 (5-1), 10. Petrolul 27/4 (4–2), 11. Voluntari 23/4 (7–5), 12. KV. U FC 23/4 (5–5), 13. Chindia 19/4, 14. UTA 18/4, 15. Argeş 17/5, 16. Mioveni 11/4.

CFR 1907: GYŐZELEM AZ ELSŐ FELKÉSZÍTŐN

Az osztrák edzőtáborban tartózkodó Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata első felkészülési mérkőzését a helyi területi bajnokságban játszó FC Wels ellen vívta, és magabiztos 4–0 (2–0) arányú győzelmet aratott. A gólokon Mike Cestor (12. perc), Ciprian Deac (37. perc) és Claudiu Petrila 2 (52. és 86. perc) osztozott.