CFR 1907: Farul elleni sikerrel élen a vasutasok

Ami késik, nem múlik: tavaly az utolsó játéknapon még nem sikerült élre ugornia, az idei elsőn, a Szuperliga alapszakasza 22. fordulójának zárómérkőzésén, viszont az éllovas Konstancai Farul otthonában magabiztosan 3–0 (0–0) arányban győzve megelőzte közvetlen vetélytársát a Kolozsvári CFR 1907.

A hétfő esti találkozó első gólhelyzetét a Gheorghe Hagi edzette Farul hagyta ki, gyors ellentámadás után Louis Munteanu lőtt az olasz Simone Scuffet kapuja mellé a 10. percben. Hat perccel később viszont a túloldalon maradt ki helyzet: Critian Manea ívelt be szabadrúgást, Daniel Bîrligea pedig az oldalhálót találta el. Az első játékrész hosszabbításpercében Manea távoli lövése kapu fölé ment.

A második félidőben viszont gyakorlatilag csak CFR volt a pályán. A 49. percben a koszovói Ermal Krasniqi góllal mutatkozott a Szuperligában. A Konferencia Ligában ellenfélként megismert FC Ballkanitól igazolt csatár a ghánai Emmanuel Yeboah-val kényszerítőzött, majd betalált (0–1). Tíz perccel később Dan Sîrbu szabálytalankodott a brazil Yuri Matiasszal szemben a 16-oson belül, Kovács István nagykárolyi játékvezető pedig a videóbíró segítségével 11-est ítélt. A büntetőt Manea hajtotta végre (a hagyományos 11-es rúgó Ciprian Deac eltiltását tölti, és nem játszhatott), és a vasutasok megduplázták előnyüket (0–2). A 77. percben Krasniqi gólpasszt is jegyzett a találata mellé: beadását a második félidőben csereként beállt Claudiu Petrila lőtte a hálóba (0–3). Ez volt Petrila második gólja ebben az idényben.

Dan Petrescu együttese: Simone Scuffet – Cristian Manea (85. perc Bogdan Ţîru), Yuri Matias, Andrei Burcă, Cristopher Braun – Bismark „Nana” Adjei-Boateng, Karlo Muhar, Lovro Cvek (89. perc Ovidiu Hoban), Emmanuel Yeboah (67. perc Rangelo Janga), Ermal Krasniqi (89. perc Anton Maglica), Daniel Bîrligea (46. perc Claudiu Petrila); fel nem használt cserék: Cristian Bălgrădean – Rareş Bălan, Mihai Bordeianu, Cephas Malele.

Sikerével a Kolozsvári CFR 1907 a tabella élére ugrott, a vasutasok visszavágtak a Farulnak a 7. fordulóban hazai pályán elszenvedett 3–1-es vereségért.

A tengerpartiaknak ez az első veresége hazai pályán, az utolsó három fordulóban nyeretlenek (egy döntetlen és két vereség). A CFR 1907 sorozatban harmadik idegenbeli győzelmét jegyzi a Szuperligában.

A következő fordulóban a kolozsvári csapat január 20-án, hétfőn 20 órakor a Voluntari-i FC vendége lesz.

Eredmény, Szuperliga, alapszakasz, 22. forduló: • Konstancai Farul–Kolozsvári CFR 1907 0–3 (gól: Ermal Krasniqi – 49., Cristian Manea – 59., 11 m és Claudiu Petrila – 77. perc; a mérkőzést a nagykárolyi Kovács István vezette, a videóbíró segédje a zilahi Tunyogi Ferenc volt; a találkozót Ovidiuban játszották). A táblázaton:

1.      Kv. CFR     22     15     2       5       37–19         47

2.      Farul 22     13     6       3       42–22         45

3.      FCSB         22     12     5       5       37–25         41

4.      Rapid         22     12     5       5       30–19         41

5.      Krajova      22     11     5       6       27–22         38

6.      Sepsi 22     9       5       8       35–20         32

7.      Petrolul      22     9       3       10     21–25         30

8.      Voluntari    22     6       8       8       20–22         26