label_szabadsag
1 USD 3.25  1 EUR 4.25  100 HUF 1.5
Hu Ro En
Napirenden Kult-Túra Vélemény Körkép Sport Mozaik Hirdetés/Reklám Spektákulum EU-világ Életmód Bulvár Művelődés Campus
Számítástechnika Gazdaság Állatbarát Egészségügy Riport Decibel Motorház Tudomány Totyogó Bonifácz Tetőn Kitekintő
Napirenden

« Vissza a főoldalra


Kirajzás a liberális pártból?

Olvasta 215 felhasználó.

Andrei Chiliman
Andrei Chiliman
Elképzelhető, hogy többen is elhagyják a liberális pártot a tisztújító kongresszus után – ismerte el Andrei Chiliman. A PNL bukaresti elnöke szerint ezek nem Crin Antonescu újraválasztása miatt hagyják el a hajót, ez csak ürügy.


„Ezek az emberek már korábban elkötelezték magukat, régi adósságokat törlesztenek, azért távoznak. Kell is hagyni, jobb, ha a pártot időben megtisztítjuk tőlük, semhogy hordozzuk őket, mint valami tetveket”, fogalmazott Chiliman. Az egyik dezertőr, Ioan Timis képviselő már a kongresszust követően bejelentette távozási szándékát, tegnap pedig hivatalossá vált átülése a Demokrata-Liberális Pártba (PD-L).

Bár nem fenyegetőztek kilépéssel, a hétvégi kongresszus nagy „veszteseinek” tekinthető Ludovic Orban, aki az elnöki tisztségért is harcba szállt, továbbá kimaradt a vezető testületből Călin Popescu Tăriceanu, Dan Motreanu és Adriana Săftoiu. Tegnapi nyilatkozatában Crin Antonescu kifejtette: fel sem merül, hogy ezeket a kollégákat mellőzzék, még akkor is, ha személy szerint nem mindegyikkel egyezik, nézeteltérések vannak köztük a párt dolgait illetően, a PNL jövőjével kapcsolatosan. Antonescu biztosított: Tăriceanu továbbra is a liberálisok képviselőcsoportjának vezetője marad, Dan Motreanu és Adriana Săftoiu pedig ezután is a PNL parlamenti képviselőiként tevékenykednek majd, számítanak munkájukra, még akkor is, ha a jelenlegi vezetés egyelőre nem szán egyéb megbizatást számukra.

A PNL hétvégi kongresszusával, több elemzés is foglalkozott. A legfrappánsabban talán Cristian Preda, a PD-L európarlamenti képviselője fogalmazott. Antonescu bejelentését, miszerint legfőbb céljai közé a PNL 30 százalékos választási szereplése és a PD-L elleni totális háború, az „elnöki párt” felszámolása tartozik, Preda ironikusan úgy kommentálta: a liberális elnökválasztás győztese nem is Antonescu, hanem maga a PSD-elnök, Victor Ponta. „Mindaddig, amíg a PNL és PD-L egymást irtja, az csakis a szociáldemokratáknak hoz hasznot, őket erősíti.”

További cikkek
MA
Kitekintő
Tartott államháztartási hiánycél
Nem csökkent az adósságok szintje
Kormányátalakítás előtti demokrata-liberális párti belháború
Alkalmi szerzői jogdíjból nincs tb
Megvétóznák a franciák Románia Schengen-csatlakozását


TEGNAP
Valutaárfolyam
Július 27., kedd
Marga dilettantizmussal vádolja Bocot
Dicsér és bírál is az IMF
Tőkést nem függeszthetik fel tisztségéből


TEGNAPELŐTT
Az ellenzék sem támogatja Băsescu felfüggesztését
Csődeljárás – csak nagy adósságoknál
Lezuhant egy izraeli katonai helikopter
Nagybányán ellenzik a ciántechnológiát
Bűnvádi feljelentés Tőkés László ellen
A liberálisok kérik a korábbi kitüntetés megvonását
Emil Boc szerint decemberben érkezhet az újabb valutaalapi részlet
A láthatáron: új adók és adónövelések


Tovább a rovat cikkeihez
Impresszum Adatvédelem
Software development by Codespring.
Erdélyi Top 10 - web statisztika, látogatottság mérés