Továbbra is veretlen az U-BT

Csütörtökön és pénteken újabb két fordulóval folytatódtak a férfi kosárlabda Nemzeti Liga küzdelmei. A három helyszínen – Kolozsvárott, Nagyváradon és Konstancán – megszervezett tornák során az U-BT előbb a Bukaresti Dinamóval, majd pénteken a Krajovai U MSC-vel mérte össze erejét.

Az alapszakasz 5. turnésorozatának csütörtöki játéknapján a Nagyváradi ESK valósággal elgázolta a Foksányi MSC-t: a bajnoki címre hajtó házigazdák 112 pontot „dobtak össze”, ami rekordot jelent az idei szezonban.

A kolozsvári új sportcsarnokban a 10. forduló rangadóján eközben végig kiélezett harcot vívott a vendég Dinamó és a házigazda U-BT. A Dinamó erősen kezdett, gyorsan meglépett 7:2-re, s bár ezt követően a küzdelem kiegyenlítetté vált, egy újabb kolozsvári hullámvölgyet kihasználva a 7. percben már 10 ponttal is vezettek a vendégek (23:13). Mihai Silvăşan legénységét azonban ez nem zökkentette ki, és a hátralévő szűk három percben nemhogy lefaragta a hátrányt, de 30 másodperccel a negyed vége előtt a vezetést is átvette (25:26), s végül megnyerte a játékrészt.

A második negyedben a csapatok egy ideig felváltva vezettek, majd egy 7:0-s sorozatot követően az U-BT „lélegzetvételnyi” előnyhöz jutott (38:46), s ezt javarészt megtartva végül 5 ponttal nyerte az első félidőt.

Térfélcsere után sem változott a játék képe, a papírforma szerint a kolozsvárinál gyengébbnek számító fővárosi együttes minden labdába belekapaszkodott, és igyekezett nyomás alá helyezni a házigazdákat. A 25. percben még egyenlítenie is sikerült (59:59), s ugyan a vezetést nem tudta átvenni, a negyedet minimális különbséggel, de megnyerte.

A végső 10 percnek 4 pontos előnnyel vágott neki az U-BT, ám miután a litván Donatas Tarolis hárompontos kísérlete nem ült, a másik oldalon Amedeo Casale viszont betalált közelről, ez kettőre csökkent (68:70). Ez a találat megkongatta a vészharangot: a házigazdák összeszedték magukat, s hamarosan már nyolc ponttal vezettek (72:80), újabb három perc múlva pedig már 15-tel (75:90). Ekkor már egyértelműen körvonalazódni kezdett a biztos hazai győzelem, s ugyan a Dinamó még ekkor sem adta fel a harcot, visszajött 7 pontra, 89:96-ra, végül el kellett ismernie vereségét.

A kolozsvári pontszerzők: Justin Stefan Edwards 22, Andrija Stipanovics 20, Michael Andre Dixon Jr. 16, Karel Guzman Abreu és Donatas Tarolis 12–12, Patrick Neal Richard II. 9, Sánta Szabolcs 4, David Vida 3; játszott még Modibo Diaby, Ştefan Grasu, Dragoş Lungu és David Călin Lăpuşte.

Mihai Silvăşan vezetőedző nem volt túlságosan elégedett a találkozó után, a klub honlapjának nyilatkozva úgy vélte, nagyon rossz meccs volt a védelem szempontjából, s a rivális agresszív játékával sem tudtak mit kezdeni: 24 labdát adtak el…

Végeredmény: • Bukaresti Dinamó–Kolozsvári U-BT 89:98 (26:28, 18:21, 22:21, 23:28). A kolozsvári turné másik mérkőzésén: • Krajovai U–Bukaresti Steaua 89:75.

A további csütörtöki eredmények: • Nagyváradi ESK–Foksányi MSC 112:68 • Temesvári KK–Csíkszeredai VSKC 83:55 • Galaci MSC–Voluntari-i SK 63:86 • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i MSC–Konstancai Athletic Neptun 82:80.

A bajnoki élmezőny: 1. Nagyszebeni ESK 17 pont (8 győzelem/1 vereség), 2. Voluntari 16 (7/2), 3. Piteşti-i Argeş BMU 15 (6/3), 4. U-BT 14 (7/0), 5. Nagyvárad 14 (6/2), 6. Dinamó 13 (5/3), 7. Krajova 13 (5/3), 8. Temesvár 12 (4/4).