Orange I. liga, rájátszás: Alsóházi 11. forduló

A román labdarúgó élvonalban az alsóház (7–14. hely) 11. fordulója után végleg megpecsételődött a marosvásárhelyiek sorsa, most már matematikailag is kiestek az I. ligából.

A két pénteki összecsapás 1–0-lal végződött a jászvásáriak találatát a magyar idegenlégiós, Bőle Lukács szerezte.

Eredmények: • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Marosvásárhelyi ESE/ASA 1–0 (gól: Da Silva – 72. perc) • Jászvásári/Iaşi-i MSC–Medgyesi Gázmetán 1–0 (Bőle Lukács – 7. perc; kiállítva: Eric – 88. perc, Gázmetán) • Voluntari-i FC–Botoşani-i FC 1–0 (Florin Cernat – 10. perc, 11 m). A Chiajnai Concordia–Temesvári ACS Poli mérkőzést (3–1) múlt szerdán játszották.

A 12. forduló meccseit hét közben, keddtől csütörtökig bonyolítják le (a meccseket élőben közvetíti a DigiSport1 és a DolceSport, a többit külön közöljük).

A tervezett program, kedden: • Gázmetán–Concordia (18 órakor, Look tv) • ACS Poli–Pandúrok (20.30 órakor, Look tv). Szerdán: • Mv ESE–Voluntari (18 órakor, Look Plus). Csütörtökön: • Botoşani–Jászvásár (20.30 órakor, Look Plus). Az állás:

8.      Mv. ESE    11     1       4       6       3–12 13

A Bukaresti Dinamó nyerte a pénzdíjas, nemzetközi kupaszereplést nem biztosító Adeplast Ligakupa döntőjét, miután a fővárosi Nemzeti Arénában Temesvári ACS Polit 2–0 arányban legyőzte a szlovák Adam Nemec 6. és 26. percben lőtt góljával. A bukarestieknek két további gólját (Rivaldinho – 34. és May Mahlangu – 39. perc) les címén, tévesen érvénytelenítette Radu Petrescu fővárosi játékvezető. Öt év kihagyás után ez a Dinamó első trófeája, amit elhódít. A győztes jutalma 400 ezer euró, a finalisténak 175 ezer eurós csekk jár.

Végeredmény: • Dinamó–ACS Poli 2–0.