Kosárlabda Női Nemzeti Liga: egy csók, egy pofon…

Újabb turnét rendeztek a hétvégén a női kosárlabda Nemzeti Ligában, amely keretében a 15. és 16. forduló mérkőzéseit bonyolították le, illetve két elmaradt találkozót is pótoltak. A Kolozsvári Universitatea Sportklub a Sepsi Arénában előbb a Kézdivásárhelyi ESK-val, majd a Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC-kel mérte össze erejét, s amint az előre borítékolható volt, egy viszonylag könnyű sikerrel és egy súlyos vereséggel tért haza.

A turné első napján a tabella második feléhez tartozó kézdi lányokkal játszottak a görög Joannisz Kukosz tanítványai, akik ugyan több mint tíz ponttal nyertek, de a mérkőzés nehezebb volt, mint azt az eredmény sejteti. A kolozsvári gárda jól kezdett, meglépett 6:0-ra, de a papírforma szerinti szerényebb csapat 13:2-es részeredménnyel fordított. A negyed vége azonban ismét a kolozsváriaké volt, akik az első felvonást így 16:13-mal hozták, s többet nem engedték ki kezükből a vezetést. Szünetben már 14 pont különbséget mutatott az eredményjelző, de a kézdiek végig résen voltak, hogy kihasználják a rivális esetleges lazítását, így a harmadik negyedet hét ponttal ők nyerték, a kolozsvári siker csak az utolsó percekben vált tehát biztossá.

A 16. fordulóban a házigazda Sepsi megmutatta – ha bárki is kételkedett volna benne –, hogy két hete, a Román Kupa fináléjában nem véletlenül győzte le a Kolozsvári U-t (akkor 83:55 volt a végeredmény meglepően szoros első félidő után): a bajnoki címvédő 19:0-s sorozattal nyitott. Az U első pontjait Rashida Timbilla szerezte a 7. percben, s a mérkőzés kérdése innentől kezdve nem az volt, hogy ki nyer, hanem az, hogy mennyivel. A 18. percben már 52:16-ot mutatott az eredményjelző, s az addigi iramot tartva akár száz pont feletti is lehetett volna a különbség, de az Európa Kupa nyolcaddöntőiben is érdekelt házigazdák nyilván alábbhagytak a rohamozást a második félidőben, és végül „csak” 55 pont különbséggel nyertek.

A Sepsi Arénában a kolozsváriak két legjobbja, amint azt már megszokhattuk, az amerikai Korine Lovell Campbell (23 + 15 pont) és a kanadai Rashida Timbilla (12 + 11 lepattanó) volt.

Eredmények, Sepsiszentgyörgyön: • Kolozsvári Universitatea Sportklub–Kézdivásárhelyi KSE 72:59 (16:13, 22:11, 9:16, 25:19) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC–Kolozsvár 96:41 (33:10, 23:13, 18:13, 22:5) • Kézdivásárhely–Aradi ICIM 63:92 • Arad–Sepsi 61:78. Konstancán: • Târgoviştei MSC–Konstancai Phoenix 68:76 • Brassói Olimpia– Alexandriai MSC 89:57 • Alexandria–Târgovişte 42:83 • Konstanca–Brassó 63:67. Szatmárnémetiben: • Nagyváradi Rookies–Bukaresti Agronómia 31:107 • Szatmárnémeti MSC–Bukaresti Rapid 97:40 • Agronómia–Szatmárnémeti 45:67 • Rapid–Nagyvárad 65:44. A 4. fordulóból elhalasztott találkozón: • Agronómia–Nagyvárad 83:36. Az 5. fordulóból elhalasztott találkozón: Szatmárnémeti–Agronómia 91:49. A tabella élmezőnye: 1. Sepsiszentgyörgy 32 pont (16 győzelem/0 vereség), 2. Szatmárnémeti 31 (15/1), 3. Brassó 28 (12/4), 4. Arad 27 (11/5), 5. KOLOZSVÁR 25 (9/7), 6. Târgovişte 24 (8/8).