II. liga, 38. forduló: Osztályozós helyen végzett az U FC

Teljesítette az elvárásokat a Kolozsvári U FC a labdarúgó másodosztály utolsó játéknapján: a Pandúrok elleni kétgólos sikerével bebiztosította előnyét a Petrolul ellenében a harmadik, osztályozót jelentő helyért folytatott küzdelemben.

Mint kiderült, ez akkor is megtörtént volna, ha bármilyen eredmény születik a Kolozsvár Arénában (mintegy 5000 néző előtt), ugyanis a ploieşti-iek kikaptak hazai pályán a már feljutott Clinceni-i Academicától.

Az összecsapást a csapatkapitány Dorin Goga találatai döntötték el, ezzel a góllövőlista harmadik helyén végzett 19 góllal. Már a 10. percben vezetett az U FC, Goga mintegy 14 m-ről lőtte rá Cristian Gavra beadását (1–0). Gavra egyébként végül 22 gólt lőtt az idényben, mégsem lett gólkirály, mivel az utolsó körben a Bákói Aerostar csatára Valentin Buhăcianu 5 (!) alkalommal is betalált, s ezzel megelőzte (25). A végeredményt az 58. percben állította be Goga, ezúttal nyolc méterről leadott lövése talált utat Alexandru Opriţa hálójába (2–0). Az U FC játékosai ezenkívül két kapufát is lőttek, s végül megérdemelten győztek a végére emberhátrányba is kerülő zsilvásárhelyiek ellen.

Az osztályozós párharcon a Betano I. liga 12. helyezettje a Călăraşi-i Dunărea vagy a Nagyszebeni AFC Hermannstadt lesz az ellenfél – az első találkozót június 8-án, a visszavágót 12-én rendezik.

Bogdan Lobonţ és Adrian Iencsi bronzérmes csapata: Cosmin Dur-Bozoancă  – Alexandru Coman (67. perc Carol Taub), Andrei Cordoş, Ionuţ Ursu, Dan Berci – Răzvan Greu (64. perc George Florescu), Gabriel Giurgiu, Dennis Hordouan – Nicolae Pârvulescu, Cristian Gavra (72. perc Marius Coman), Dorin Goga.

Végeredmény: • Kolozsvári U FC–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 2–0 (gól: Dorin Goga 2 – 10. és 58. perc; kiállítva: Nicolae Cotolan – 82. perc, Pandúrok).

További eredmények: • Konstancai Farul–Temesvári Ripensia 1–1 (gól: Pedro Celestino – 38. perc, illetve Mansour Gueye – 86. perc) • Bákói Aerostar–Baloteşti-i SK 7–2 (Valentin Buhăcianu 5 – 11., 18., 51., 55. és 63., Stejărel Vişinar – 60., továbbá Alexandru Ciocâlteu – 66. perc, illetve Vasile Mihai 2 – 8. és 79. perc) • Mioveni-i SK–Aradi UTA 3–0 (Simon Măzărache – 18., továbbá Andrei Hergheligiu 2 – 35. és 43. perc) • Bukaresti Daco-Getica–Temesvári ACS Politechnika 3–1 (Philippe Nsiah – 25. és 54., az első 11 m, valamint Robert Grecu – 28. perc, 11 m, illetve Lucian Oprea – 20. perc) • Temesvári ASU Politechnika–Bukaresti Metaloglobus 2–0 (Octavian Ursu 2 – 14. és 19. perc) • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Brăilai Dacia Unirea 6–0 (George Paraschiv 3 – 8., 17. és 33., a második 11 m, Vasile Pop 2 – 10. és 73., továbbá Alexandru Dulca – 89. perc) • Piteşti-i Argeş FC–Sznagovi Sportul 3–2 (Andrei Nilă – 21., Cătălin Stan – 37. és Ioan Şerban – 57. perc, öngól, illetve Liviu Gheorghe – 67. és Laurenţiu Manole – 84. perc) • Ploieşti-i Petrolul–Clinceni-i Academica 2–3 (Laurenţiu Marinescu – 41., 11 m és Bogdan Rusu – 83. perc, illetve Alexandru Buziuc 2 – 8. és 28., valamint Salvatore Marrone – 72. perc) • Petrozsényi Energeticianul–Târgoviştei Chindia 0–2 (Cristian Cherchez – 18. és Mihai Neicuţescu – 55. perc). A végeredmény:

20.     Dacia Un.   38      4        7        27      30–123       19

Az első két csapat feljutott az élvonalba, a harmadik helyezett osztályozót vív, az utolsó öt pedig a harmadosztályban folytatja.