I. liga – 8. forduló: Sepsi-siker zárásként

Hétfőre egy mérkőzés maradt a labdarúgó román élvonalban, az újonc Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK meglepetésre Jászvásáron, az Emil Alexandrescu Stadionban győzni tudott.

A találkozót a házigazdák uralták, de a vendégek voltak eredményesek. A jászvásáriak sorozatosan tiltakozó vezetőedzőjét, Flavius Stoicant a 69. percben a lelátóra küldték.

Eredmény: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSS–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–2 (gól: Claudiu Herea 2 – 30. és 84. perc).

A válogatott mérkőzései miatt a bajnoki sorozat szeptember 8-ig megszakad.

A 9. forduló tervezett programja: • Botoşani-i FC–Gyurgyevói/Giurgiui Astra • Bukaresti Juventus–Jászvásár • Konstancai Viitorul–FCSB • Sepsi–Voluntari-i FC • Kolozsvári CFR 1907–Krajovai Universitatea SK • Medgyesi Gázmetán–Chiajnai Concordia • Bukaresti Dinamó–Temesvári ACS Poli. A táblázaton:

1.      Kv. CFR     8       6       1       1       16–5 19

2.      Krajova      8       5       3       0       11–3 18

3.      FCSB         8       5       3       0       12–6 18

4.      Botoşani     8       5       1       2       13–7 16

5.      Dinamó      8       5       0       3       12–6 15

6.      Astra 8       4       3       1       10–5 15

7.      ACS Poli    8       4       1       3       9–9   13