Barátságos mérkőzések: Románia veresége Groznijban

Az idei utolsó hivatalos labdarúgó válogatott mérkőzését Románia Oroszországgal játszotta Groznijban, s egy góllal kikapott a 2018-as világbajnokság rendezőjétől.

A találkozó az utolsó pillanatban, a 93. percben dőlt el, lesgyanús helyzetben Magomed Ozdojev lőtte a gólt, a Sztaniszlav Csercseszov szövetségi kapitány irányította házigazdák 1–0-ra nyerték a meccset.

A német Christoph Daum szövetségi kapitány a következő csapatot szerepeltette: Costel Pantilimon – Gabriel Enache, Cristian  Săpunaru, Dragoş Grigore (90. perc Bogdan Ţâru), Iasmin Latovlevici (66. perc Steliano Filip) – Răzvan Marin, Andrei Prepeliță – Dorin Rotariu, Bogdan Stancu (92. perc Dragoş Nedelcu), Gheorghe Grozav (83. perc Adrian Popa) – Florin Andone.

A lengyelek elleni vesztes találkozó keretéből kilenc játékost küldött haza Daum mester, Ovidiu Hoban, Alex Maxim, Romario Benzar, Nicolae Stanciu, Alex Chipciu, Cosmin Moți, Claudiu Keșerü, Ciprian Tătărușanu és Vlad Chiricheș nem kapott már lehetőséget.

Ez volt a német szakvezető ötödik meccse a válogatott kispadján, a mérlege eddig egy győzelem, továbbá két–két döntetlen és vereség. Idén Románia összességében 13 meccset játszott, három siker mellett ötször remizett és szintén ötször vesztesen hagyta el a pályát.

varosnapokHirdetés

Nem bírtak egymással a németek és az olaszok

Az olaszok gól nélküli döntetlent játszottak egymással, a horvátok magabiztosan verték meg az északíreket, míg a spanyolok a hajrában tudtak egyenlíteni az angolok ellen a kedd esti barátságos labdarúgó-mérkőzéseken.

Eredmények: • Málta–Izland 0–2 • Ukrajna–Szerbia 2–0 • Csehország–Dánia 1–1 • Ausztria–Szlovákia 0–0 • Észak-Írország–Horvátország 0–3 • Olaszország–Németország 0–0 • Anglia–Spanyolország 2–2 • Franciaország–Elefántcsontpart 0–0.