U FC: Kiütéses győzelem Aradon

II. liga, 15. forduló

A labdarúgó másodosztály vasárnapi zárómérkőzésén Aradon rendezték az UTA–Kolozsvári U FC rangadót, ám ezúttal a két együttes nem volt egy súlycsoportban: Mircea Cojocaru tanítványai 4–0-ra nyertek.

A találkozón gyászszünettel emlékeztek meg a hazaiak szurkolói buszának autóbalesetében a napokban elhunyt Bogdan Mihocra és Bogdan Moisira.

A gólgyártást Gabriel Giurgiu kezdte el, a 17. percben Marius Comannak ívelték be a labdát, a kapus éppen a középpályás elé öklözte a labdát, s ő nem hibázott (0–1). A második találathoz is védelmi hiba kellett: a 39. percben Benga luftolt, a szemfüles Alexandru Coman pedig 9 m-ről vette be a hálót (0–2). Fordulás után a 62. percben betlizett ismét az UTA védelme, Doru Dumitrescu jobb oldali szögleténél Cristian Gavra fejelt zavartalanul a kapuba (0–3). A 70. percben aztán Marius Coman állította be a végeredményt, ellentámadás során a remek gólpasszt Carol Taubtól kapta (0–4).

Az U FC összeállítása: Cosmin Dur-Bozoancă – Alexandru Coman, Andrei Cordoş, Octavian Abrudan (csapatkapitány), Sepsi László – Doru Dumitrescu (67. perc Dan Berci), Gabriel Giurgiu, Carol Taub (73. perc Octavian Ursu) – Iuliu Haţiegan (80. perc Cristian Ene), Cristian Gavra, Marius Coman.

Végeredmény: • Aradi UTA–Kolozsvári U FC 0–4 (gól: Giurgiu – 17., Al. Coman – 39., Gavra – 62. és M. Coman – 70. perc).

*

A forduló további eredményei: Temesvári Ripensia–Piteşti-i Argeş FC 1–1 (Călin Toma – 90. perc, 11 m, illetve Dorinel Oancea – 43. perc) • Bukaresti Daco-Getica–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul 3–1 (Eugen Nica – 33., Adrian Voicu – 39. és Arthur Teuţ – 65. perc, illetve Claudiu Codoban – 72. perc, 11 m) • Temesvári ACS Poli–Bákói Aerostar 1–2 (Octavian Drăghici – 7. perc, illetve Cătălin Vraciu 2 – 60. és 80. perc, mindkettő 11 m; kiállítva: Cristian Melinte – 59. perc, ACS Poli) • Clinceni-i Academica–Temesvári ASU Politechnika 2–0 (Răzvan Patriche – 25. és Bogdan Barbu – 63. perc) • Sznagovi Sportul–Petrozsényi Energeticianul 2–0 (Viorel Lică – 77. és Dragoş Huiban – 81. perc; kiállítva: Mircea Leasă – 77. perc, Energeticianul) • Baloteşti-i SK–Târgoviştei Chindia 1–4 (Marian Neagu – 40. perc, illetve Cristian Neguţ 3 – 8., 27. és 76., továbbá Liviu Mihai – 56. perc) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Bukaresti Metaloglobus 1–2 (Milenko Szkorics – 61. perc, illetve Ştefan Niculae – 15. és Ovidiu Herea – 19. perc, 11 m) • Brăilai Dacia Unirea–Ploieşti-i Petrolul 2–3 (Bertrand Bebey – 14. és Gabriel Niţă – 57. perc, illetve Claudiu Herea – 57., Alexandru Tudor Şaim – 59. és Sergiu Arnăutu – 62. perc) • Konstancai Farul–Mioveni-i SK 3–3 (Marius Fotescu – 40., Georgian Păun – 67. és Nicolae Moise – 71. perc, illetve Valentin Balint – 4., Eduard Stoica – 45. + 3. és Ionuţ Rădescu – 52. perc). A sorrend:

1.     Chindia       15      11      2        2        34–16         35