Továbbjutott a CFR 1907 a Konferencia Ligában

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata 1–0 (1–0) arányban legyőzte a koszovói FK Ballkanit közel telt ház előtt a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban a labdarúgó Konferencia Liga G-csoportjának utolsó fordulójában, és továbbjutott a jövő évi rájátszásba.

A találkozót a helyszínen megtekintette a CFR egyik egykori régi kedvenc játékosa, a portugál Tony Da Silva is.

A gólt a 17. percben a ghánai Bismark „Nana” Adjei-Boateng szerezte.

A mérkőzés első helyzetét a szintén ghánai Emmanuel Yeboah hagyta ki a 3. percben, a hosszúsarokra tartó labdája szögletre pattant. A 15. percben egy sarokrúgás után a horvát Karlo Muhar melléfejelt, előtte két perccel viszont az albán Ilir Daja edzette csapatból Albin Berisha mintegy 11 méterről senkitől sem zavartatva pontatlanul lőtt.

A vezetést a szemfüles Boateng szerezte meg: újabb szögletnél Ciprian Deac ívelte be a labdát, Cristian Manea visszaívelt, a védelem felszabadítani próbált, majd Muhar továbbított, Arbër Potokutól a labda végül Boatenghez pattant, aki két méterről a hálóba kotorta (1–0).

A svájci–angolai Cephas Malele büntetőt küzdött ki a 33. percben, Lindon Emërllahu szabálytalankodott ellene. A 11-est Ciprian Deac lőtte a kapu jobb sarok felé, de az albán Stivi Frasheri kapus védett. A német Daniel Schlager játékvezető megismételtette a büntetőt (a kapus nem volt a gólvonalon, és többen beléptek a 16-oson belülre a lövés pillanata előtt), Deac a másik sarkot választotta, de még rosszabbul lőtt, így a kapus ismét hárított.

Térfélcsere után a leosztás ugyanolyan maradt: a koszovóiak többet birtokolták a labdát (végül: 68–32% volt a javukra), de a védelmi falon rendre elakadtak, és helyzetet a CFR hagyott ki. A 60. percben Ciprian Deac balról szabadrúgást végzett el, Andrei Burcă kapura fejelt, a kapus viszont bravúrral hárított. A vendégek a 71. percben jutottak gólhelyzetbe, a montenegrói Edvin Kucs bombáját vetődve tolta ki az olasz Simone Scuffet kapus. A 75. percben Meriton Korenica lövése mellément.

A végeredmény 1–0 maradt, amivel a vasutasok szentesítették a tizenhatoddöntőbe jutásukat, ahol az Európa Liga csoportjainak harmadik helyezettjei közül kapnak ellenfelet. A sorsolás november 7-én, hétfőn lesz a svájci Nyonban, a párharcok időpontja 2023. február 16. és 23.

Dan Petrescu csapata: Simone Scuffet – Cristian Manea, Yuri Matias, Andrei Burcă, Christopher Braun – Ciprian Deac (67. perc Claudiu Petrila), Bismark „Nana” Adjei-Boateng, Karlo Muhar, Roger Rodrigues (89. perc Lovro Cvek) – Emmanuel Yeboah, Cephas Malele (81. perc Rangelo Janga); fel nem használt cserék: Rareş Gal, Cristian Bălgrădean – Karlo Brucsics, Jean-Claude Billong, Vito Hammershöj-Mistrati, Ovidiu Hoban, Denis Kolinger, Mihai Bordeianu.

A csoport másik mérkőzésén a cseh Slavia Prága és a török Sivasspor 1–1-re végzett.

Eredmények, Konferencia Liga, csoportkör, G-csoport, 6., utolsó forduló: • Kolozsvári CFR 1907–FK Ballkani (koszovói) 1–0 (gól: Bismark „Nana” Adjei-Boateng – 17. perc; a 35. percben a CFR játékosa, Ciprian Deac 11-est hagyott ki) • Slavia Prága (cseh)–Sivasspor (török) 1–1 (Dimitriosz Gutasz – 65. perc, öngól, illetve Max-Alain Gradel – 28. perc, 11 m). A végeredmény:

1. Sivasspor        6       3       2       1       11–7 11

2. Kv. CFR 6       3       1       2       5–5   10

3. Slavia     6       2       2       2       6–7   8

4. Ballkani  6       1       1       4       8–11 4

A csoportelső nyolcaddöntős, a második helyezett párharcot vív a legjobb 16 közé jutásért.

Borítókép: FOTÓ: FACEBOOK