Rangos ellenféltől kapott ki a Dési Egyesülés

Eddig hazai földön csupán III. ligás együttesekkel játszott barátságos mérkőzést a Dési Egyesülés másodosztályú labdarúgócsapata, a hétvégén a törökországi edzőtáborban már sokkal erősebb ellenféllel került szembe.

Az eredeti tervtől eltérően Dragoş Militaru edző tanítványai az ugyancsak Antalya fürdőhelyen tartózkodó, nemzetközi szinten is elismert Dinamó Kijev ellen játszottak újabb ellenőrző meccset (eredetileg a dán másodosztályban szereplő Nykøbing FC Lolland-Falster lett volna az ellenfél). A nagyobb tapasztalattal rendelkező ukránok 5–1 (4–0) arányban nyertek, ami várható is volt, hiszen a Dinamó a háború miatt inkább külföldön edz és játszik is, meg a téli előkészületekkel is sokkal előrehaladottabbak a Szamos-parti alakulatnál. A désiek a találkozó előtt három nappal korábban érkeztek, alig tartottak egy bemelegítő tréninget, míg Mircea Lucescu edző legényeinek majd mindennapra jutott egy barátságos összecsapás.

A kijeviek már az első harminc perc után 4–0-ra vezettek, miközben az Egyesülés játékosai alig közelítették meg vetélytársuk tizenhatosát. A gólokat a nigériai Benito (3. és 13. perc), Olekszandr Vasziljovics Timcsik (25. perc) és Vlagyiszlav Andrijovics Vanat (31. perc) szerezte. Ezzel az eredménnyel fejeződött be az első félidő.

Szünet után mindkét edző inkább a tartalékokat szerepeltette. A Szamos menti gárda már merészebben játszott, Cristian Chira középpályásnak és Andrei Pop hátvédnek kitűnő gólhelyzetei voltak, de ezeket nem sikerült értékesíteniük. Utóbbi azonban csak betalált a kijeviek kapujába, a 89. percben szépített és a becsületgóllal beállította a végeredményt. Hat perccel azelőtt Vlagyiszlav Szerhijovics Szuprjaha növelte a Dinamó előnyét.

A Dési Egyesülés a következő összeállításban kezdte az aksui Mardan Stadium pályáján lebonyolított barátságos mérkőzést: Railean – Gîţ, Kereki Mihály, Burdeţ, Buta – Ad. Pop, Cătinean, Matiş, Cocian – Al. Pop, Fl, Blaj. Térfélcsere után Dragoş Militaru edző a cserepad minden játékosát szerepeltette.