Éjszaka sem tévedtek el a TranSilva sportolói

Az elmúlt hétvégén Zsilvásárhely (Târgu Jiu) adott otthont két jelentős tájfutó eseménynek, amelyen a Kolozsvári TranSilva Klub versenyzői is részt vettek.

Borítókép: Kettős győzelem az M16-os kategóriában:  Jancsik Endre és Vigh Ervin a dobogó legfelső fokán, Albert Mátyás és Szikszai Balázs a másodikon

Pénteken az éjszakai országos bajnokság jelentett komoly kihívást, amelyen a 16 éves korosztály tagjainak kéttagú csapatokban, az idősebbeknek már egyénileg kellett a térkép segítségével, megfelelően erős fejlámpa és természetesen iránytű segítségével megkeresniük az elrejtett tájfutó bójákat.

A versenynek ezen éjszakai formája még fontosabbá teszi a jó tájékozodó képesség mellett a térképolvasást, a domborzati elemek kitűnő felismerését, a körülményeknek megfelelő legjobb variánsválasztás képességét. A verseny eredményei tanúskodnak arról, hogy a kolozsvári tájfutók nemcsak kitűnő atléták, hanem a tájfutást magas szinten művelik: az M16-os kategóriában a kolozsváriak az első két helyen végeztek, így a Jancsik Endre, Vigh Ervin összetételű csapat első helyezett, míg Albert Mátyás és Szikszai Balázs második helyezett lett. Az M18-ban Vörös Ádám aranyérmet szerzett, míg az M20-ban szintén kettős kolozsvári győzelem született: Vigh Loránd első, Szikszai Csongor pedig második helyezést ért el. A veteránok között Tőkés Árpád első (M55-ben), Fey Sándor harmadik (M65) lett.

Szombaton a Városi Sprint bajnokság idei harmadik szakaszát rendezték meg Zsilvásárhely központjában, ezúttal a pályakitűzők által gondosan elrejtett pontok jelentettek kihívást a versenyzőknek. A TranSilva Klub által elért eredmények közül kiemelkedő az elit kategóriában, M21-ben Vigh Loránd által elnyert aranyérem, amely kiváló koncentációkészségről és gyorsaságról tanúskodik. A juniorok közül Vigh Ervin (M14) és Vörös Ádám (M18) egyaránt második helyen végeztek kategóriájukban, míg a veteránok sorában első lett Tőkés Árpád (M55), második helyen végzett Jankcsik Péter (M35), a dobogó legalsó fokán pedig Sárközi Zsuzsa (W45), illetve Vörös Alpár (M45) végeztek megfelelő kategóriájukban.

A Városi Sprint bajnokság következő fordulóját Nagybányán szervezik meg október 17-én, viszont a tájfutás iránt érdeklődő kolozsváriak számára remek ismerkedési lehetőség a következő hétvégére, október 10–11-ére kitűzött Cluj-West Open, illetve Szászfenes Kupa, amelynek szervezője, Cioban Dumitru igényésségéről, kitűnő szervezőkészségéről híres. További információk ezen versenyről a www.orienteering.ro honlapon érhetőek el.

Augusztus 30. és szeptember 2. között rendezték meg Gyulafehérvárott és környékén az idei év legfontosabb tájfutó eseményét, a nappali egyéni és váltó országos bajnokságokat.