EHF-kupa: Nagybányán lesz a négyes döntő

A nagybányai Lascăr Pană Sportcsarnok ad otthont a női EHF-kupa négyes döntőjének – jelentette be csütörtökön az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) azzal egy időben, hogy tegnap Bécsben kisorsolták az elődöntők párosítását. Mint elhangzott, az idei az első alkalom, amikor négyes döntőt rendeznek a második számú európai kupasorozat végjátékában. A Final Fourban a házigazda Nagybányai Minaur mellett a címvédő Siófok KC, valamint a dán Herning-Ikast HB és a francia Nantes Atlantique HB érdekelt.

A tornát május 8–9-én rendezik; első napján a Minaur a Nantes Atlantique, a Siófok KC pedig a Herning-Ikast együttesével játszik a döntőbe jutásért.

A MOL Virágok Ligájában a Bukaresti MSC mögött jelenleg második Minaur 2003-ban érte el eddigi legjobb nemzetközi eredményét, akkor döntős volt a Challenge Kupában. Elődöntőbeli riválisa, a Nantes 1998-ban alakult meg, jelenleg hatodik a francia élvonalbeli bajnokságban, miután az alapszakaszt még a harmadik helyen zárta a Brest Bretagne (a Győri Audi ETO HC BL-elődöntős ellenfele) és a Metz Handball mögött (amelyet a BL negyeddöntőiben éppen a Brest Bretagne búcsúztatott). Az EHF-kupa selejtezőiben egyébként a Nantes Atlantique mindössze egygólos különbséggel azt a Bodzavásári/Buzăui Gloriát búcsúztatta, amely a MOL Virágok Ligájában most negyedik – vagyis a Minaurnak jó esélye van arra, hogy bejusson a döntőbe.

A Siófok KC és a Herning-Ikast HB eddig kétszer találkozott egymással: az EHF Kupa csoportkörében, 2019 januárjában a magyar együttes hazai pályán négy, februárban idegenben 12 góllal győzött, majd az idény végén megnyerte a második számú kupát, amelyben azóta is címvédőnek számít. A dán gárda, amely hazája élvonalában negyedik helyen áll, eddig kétszer nyert EHF-kupát, legutóbb 2011-ben.