CFR 1907–U FC: vasutas erődemonstráció 11-es kavalkáddal

FRISSÍTVE: A rájátszás első fordulójának párosítása

Hétfőn este kolozsvári derbivel zárult a romániai labdarúgó bajnokság alapszakasza: a 30., utolsó forduló zárómeccsén a hivatalos számadatok szerint 13 013 néző előtt a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban a CFR 1907 4–0 (3–0) arányban nyert az U FC ellen.

A bukaresti Marcel Bîrsan játékvezető három büntetőt ítélt, mindegyiket kezezés miatt (két esetben szüksége volt a VAR-szoba, a nagykárolyi Kovács István videóbíró segítségére).

Az első veszélyes helyzetet is a vasutasok hagyták ki: a 18. percben Claudiu Petrila szögletbeíveléséből a curaçaói–holland Rangelo Janga az oldalhálóba fejelte a labdát. A 25. percben Denis Ispas kézzel ért a labdához, a büntetőt Janga erőteljesen középre rúgta miközben Andrei Gorcea kapus elvetődött (1–0). Nyolc percre rá Cristian Manea kitűnően adott be a koszovói Ermal Krasniqinek, aki elegáns mozdulattal, sarokkal a kapuba perdített (2–0). A 42. percben következett Andrei Miron kezezése, a végrehajtó pedig Manea volt: Gorcea balra vetődött, a hátvéd a labdát a jobb felső sarokba bombázta (3–0).

Térfélcsere után kimaradt az U FC legnagyobb helyzete: az 50. percben a szünet után csereként beállt bolgár Ivan Goranov egyedül maradt a kapussal, az olasz Simone Scuffet viszont bravúrral lábbal hárított. Öt percre rá Manea adta be a labdát, Gorcea csak a horvát Karlo Muharig tudta kirúgni, ő viszont nem találta el a kaput. A 79. percben a harmadik védő, Ovidiu Piţian is kezezett, Krasniqi viszont kihagyta a lehetőséget, hogy duplázzon, az U FC kapusa vetődve hárított. A negyedik hosszabbításpercben a cserejátékosok hoztak össze újabb találatot: Cristopher Braun adta be a labdát a jobb oldalról, Daniel Bîrligea a 11-es pont táján gondolkodás nélkül, kapásból lőtt a bal felső sarokba (4–0).

Ioan Ovidiu Sabău a 84. percben esélyt adott a fiatal Alexandru Cristian Botának, a 2008. március 31-én született játékos csereként beállhatott Ianis Stoica helyére. Bota ezzel a harmadik legfiatalabb játékos a romániai élvonalban Nicolae Dobrin (14 évesen, 10 hónaposan és 5 naposan debütált a Piteşti-i Dinamónál) és Alexandru Stoian (14 évesen, 10 hónaposan és 13 naposan debütált a Konstancai Farulnál ebben az idényben).

A két együttes összeállítása:

CFR 1907: Simone Scuffet – Cristian Manea (86. perc Cristopher Braun), Yuri Matias, Andrei Burcă, Mário Camora (csapatkapitány) – Ciprian Deac, Karlo Muhar (76. perc Lovro Cvek), Bismarck „Nana” Adjei-Boateng, Ermal Krasniqi (90. perc Ovidiu Hoban) – Rangelo Janga (86. perc Emmanuel Yeboah), Claudiu Petrila (76. perc Daniel Bîrligea); fel nem használt cserék: Răzvan Sava – Andrei Peteleu, Bogdan Ţîru, Alin Fica; vezetőedző: Dan Petrescu.

U FC: Andrei Gorcea – Ovidiu Piţian, Andrei Miron, Denis Ispas – Ivan Martics, Martin Christophe Jannick Remacle, Ovidiu Bic (46. perc Fülöp Loránd Levente), Romário Santos Pires (csapatkapitány; 59. perc Dragoş Tescan), Gabriel Oancea (46. perc Ivan Goranov) – Mamadou Khady Thiam, Ianis Stoica (84. perc Alexandru Cristian Bota); fel nem használt cserék: Plamen Ilijev – Adrian Bălan, Florin Ilie, Iulian Filip, Florian Haită; vezetőedző: Ioan Ovidiu Sabău.

A CFR 1907 az utolsó öt fordulóban veretlen (négy győzelem és egy döntetlen), az U FC öt fordulós veretlenségét vesztette el (három siker és két remi).

Ősszel a Kolozsvár Arénában 2–1-re nyert a CFR 1907, a Román Kupában a csoportkörben gól nélküli döntetlennel zártak a felek.

Eredmények, Szuperliga, alapszakasz, 30., utolsó forduló, hétfői eredmények: • Târgoviştei Chindia–Voluntari-i FC 1–1 (gól: Godberg Barry Cooper – 71. perc, illetve Vitalie Damaşcan – 15. perc; Ploieşti-en játszották) • Kolozsvári CFR 1907–Kolozsvári U FC 4–0 (Rangelo Janga – 25., 11 m, Ermal Krasniqi – 33., Cristian Manea – 42., 11 m és Daniel Bîrligea – 94. perc; Krasniqi a 81. percben 11-est hibázott). Az alapszakasz végeredménye (egy mérkőzés híján):

16. Mioveni         30     4       10     16     23–45         22

*A Nagyszebeni AFC Hermannstadttól 9 pontot levontak.

Csütörtökön 21 órakor játsszák a 23. fordulóból „pótolt” Sepsiszentgyörgyi Sepsi Olt Sportklub–Krajovai U 1948 találkozót, amely a 6., utolsó felsőházi helyről dönt (Sepsi győzelem esetén a székelyföldi csapat folytathatja a legjobbak között, döntetlen vagy vendégsiker estén az U 1948 viszi el a pálmát).

A rájátszásban felezik a pontszámokat, és felfelé kerekítenek. Az 1–6. helyekért oda-vissza párharcokat, 10. fordulót játszanak, a 7–16. helyért viszont csak egy mérkőzést, 9 fordulót bonyolítanak le.

Az ideiglenes felsőházi sorrend: 1. Farul 32 pont, 2. KV. CFR 1907 32, 3. FCSB 29, 4. Krajovai Universitatea 27, 5. Bukaresti Rapid 26, 6. U 1948/Sepsi 22, 21 vagy 20 pont.

Az alsóházban: 7. U 1948/Sepsi 20 pont, 8. Ploieşti-i Petrolul 19, 9. Voluntari 17, 10. KV. U FC 17, 11. Hermannstadt 16, 12. Chindia 16, 13. Botoşani-i FC 16, 14. Aradi UTA 14, 16. Piteşti-i Argeş FC 14, Mioveni-i SK 11.

*

A Román Labdarúgó Profiligánál (LPF) kedden közzétették a rájátszás hétvégi első fordulójának lebonyolítási rendjét.

A tervezett program (élőben követhető a DigiSport, az Orange Sport és a Prima Sport tévéadón):

Alsóház (7–16. hely):

Pénteken: • Voluntari–Hermannstadt (17.30-kor) • Petrolul–UTA (20.30-kor). Szombaton: • Botoşani–Chindia (14.30-kor). Hétfőn: • U 1948/Sepsi–Mioveni (18 órakor) • Kv. U FC–Argeş (Kolozsvár Aréna, 21 óra).

Felsőház (1–6. hely):

Szombaton: • FCSB–Krajova (20 órakor). Vasárnap: • Farul–U 1948/Sepsi (16.30-kor) • Kv. CFR 1907–Rapid (Dr. Constantin Rădulescu Stadion 19 órakor).Borítókép: A négy gólszerző, Birligea, Krasniqi, Manea és Janga – FOTÓ:FACEBOOK/GROUPS/FANCLUBCFR1907